Hövsanda 7-ci mərtəbədən yıxılan uşaq ailənin tək övladı imiş - TƏFƏRRÜAT (Video)
Ailə üzvlərinin verdiyi məlumata görə, Rəsul Əlifzadənin 3 yaşı olub. Maraqlıdır ki, rəsmi qurumlar onun 3 yox, 6 yaşı olduğunu bildirib. Məlumata görə, hadisə baş verən vaxt azyaşlı həyətdə nənəsi ilə uşaq meydançasında olub. O, evə getmək istəyib, nənəsinin yanından qaçaraq liftə tək girib.
Rəsul Əlifzadə ailənin tək övladı olub.
Məsələ ilə bağlı Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyindən (TƏBİB) "Xəzər xəbər"ə bildirilib ki, oktyabrın 18-də, saat 15:40-da Suraxanı rayonu, Hövsan qəsəbəsi ərazisindən Respublika Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Mərkəzinə çağırış daxil olub. Çağırış ünvanına dərhal təcili tibbi yardım briqadası cəlb olunub. Təcili tibbi yardım briqadası tərəfindən 2019-cu il təvəllüdlü azyaşlının həkiməqədər ölüm faktı qeydə alınıb.

Единственный ребенок семьи упал с 7-го этажа - ПОДРОБНОСТИ трагедии в Баку (Видео)
Как сообщили члены семьи, Расулу Алифзаде было 3 года. Примечательно, что официальные органы отметили, что ему было 6 лет. Согласно информации, в момент происшествия несовершеннолетний находился во дворе с бабушкой на детской площадке. Он захотел пойти домой, убежал от бабушки и самостоятельно вошел в лифт.
Расул Алифзаде был единственным ребенком в семье.
В Объединении по управлению медицинскими территориальными подразделениями (TƏBİB) сообщили Xəzər xəbər, что 18 октября в 15:40 в Республиканский центр скорой и неотложной медицинской помощи поступил вызов из посёлка Говсан Сураханского района. На адрес вызова немедленно была направлена бригада скорой медицинской помощи, которая зафиксировала факт доврачебной смерти несовершеннолетнего 2019 года рождения.