18.10.2025 17:17 1 047
Qeyd edək ki, Ramiz Mehdiyev Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin 23.10.2019 tarixli fərmanı ilə Təhlükəsizlik Şurasının tərkibinə daxil edilmişdi.
Hazırda Ramiz Mehdiyev Cinayət Məcəlləsinin 278.1 (dövlət hakimiyyətini ələ keçirməyə yönələn əməllər), 274 (dövlətə xəyanət) və 193-1.3.2-ci (cinayət yolu ilə əldə edilmiş əmlakı leqallaşdırma) maddələri ilə ittiham olunur.
Bakı şəhəri Səbail Rayon Məhkəməsi Mehdiyev Ramiz Ənvər oğlu barədə cinayət işi üzrə bu il oktyabrın 14-də qərar qəbul edib. Qərara əsasən, məhkəmə xüsusilə ağır cinayət əməllərinə görə cinayət məsuliyyətinə cəlb edilmiş Ramiz Mehdiyev barədə verilmiş vəsatəti təmin edərək, 4 ay müddətinə ev dustaqlığı qətimkan tədbiri seçib.скачать dle 11.3

Рамиз Мехтиев исключен из состава Совета безопасности
Как передает Median.Az со ссылкой на АПА, соответствующий указ подписал Президент Азербайджана Ильхам Алиев.
Отметим, Рамиз Мехтиев был включён в состав Совета безопасности указом Президента Азербайджана от 23 октября 2019 года.
В настоящее время Рамиз Мехтиев обвиняется по статьям 278.1 (действия, направленные на захват государственной власти), 274 (государственная измена) и 193-1.3.2 (легализация имущества, приобретённого преступным путём) Уголовного кодекса Азербайджана.
Сабаильский районный суд Баку 14 октября этого года вынес решение по уголовному делу в отношении Рамиза Энвер оглу Мехтиева.
Согласно решению суда, судебный орган избрал в отношении его меру пресечения в виде домашнего ареста сроком на 4 месяца.скачать dle 11.3