Avtobusların nə vaxt gələcəyini əvvəlcədən biləcəyik
Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyi (AYNA) ictimai nəqliyyatda nağdsız ödəniş və yeni mobil tətbiqləri istifadəyə hazırlayır.
Belə tətbiqlərdən biri də hazırda test mərhələsində olan "MaaS" (Mobility as a Service) tətbiqidir. Mobil tətbiq vasitəsilə istifadəçilər avtobusların gəliş vaxtını real zaman rejimində izləyə biləcəklər.
xəbər verir ki, bu barədə modern.az-ın sorğusuna cavab olaraq agentlikdən bildirilib.
Qeyd edilib ki, AYNA "MaaS" (Mobility as a Service) mobil tətbiqi sayəsində istifadəçilər avtobusların gəliş vaxtını real zamanda izləyə biləcəklər.
"Bu yenilik ictimai nəqliyyatda şəffaflıq və rahatlığı artıraraq sərnişinlərin vaxtına qənaət etməyə imkan verəcək. Hazırda layihənin beta-versiyası test olunur. Sınaqlardan sonra tətbiq ictimaiyyətin ixtiyarına veriləcək", - deyə qurumdan verilən açıqlamada qeyd olunub.
Agentlik bildirir ki, sərnişinlərə göstərilən xidmət keyfiyyətinin artırılması və vətəndaş məmnunluğunun təmin edilməsi məqsədilə hazırda AYNA tərəfində innovativ həllər üzərində iş aparılır.скачать dle 11.3

Пассажиры будут заранее знать, когда прибудут автобусы: AYNA готовит новое приложение
Агентство наземного транспорта Азербайджана (AYNA) готовит систему безналичной оплаты в общественном транспорте и новые мобильные приложения.
Одним из таких приложений является MaaS (Mobility as a Service), которое в настоящее время находится на стадии тестирования. С помощью него пользователи смогут отслеживать время прибытия автобусов в режиме реального времени.
Об этом в ответ на запрос modern.az заявили в AYNA.
"Эта инновация повысит прозрачность и комфорт в общественном транспорте, позволяя пассажирам экономить время. В настоящее время тестируется бета-версия проекта. После испытаний приложение будет предоставлено общественности", - отмечается в заявлении организации.
Агентство сообщает, что в настоящее время AYNA работает над инновационными решениями с целью повышения качества обслуживания пассажиров и обеспечения удовлетворенности граждан.скачать dle 11.3