Rusiya daha bir məşhur adamına hökm oxudu
Moskvanın Çeryomuşki Rayon Məhkəməsi yazıçı Dmitri Bıkovu Rusiya Silahlı Qüvvələri haqqında feyk məlumatların yayılması işi üzrə qiyabi olaraq ümumi rejimli koloniyada yeddi il müddətinə azadlıqdan məhrumetmə cəzasına məhkum edib.
TASS agentliyinin müxbiri bu barədə məhkəmə zalından məlumat verib.
Məhkəmə Bıkovu təqsirli bilib və 4 il müddətinə sosial şəbəkələrdə öz səhifəsini aparmasına qadağa qoymaqla onu 7 il müddətinə azadlıqdan məhrumetmə cəzasına məhkum edib.
Bıkov RF Cinayət Məcəlləsinin 207.3-cü maddəsinin 2-ci hissəsinin "d" bəndi (Silahlı Qüvvələri haqqında bilərəkdən yalan məlumatın yayılması) və 330.1 maddəsinin 2-ci hissəsi (xarici agentlər barəsində nəzərdə tutulmuş öhdəliklərin icrasından yayınma) üzrə təqsirli bilinib.

Дмитрия Быкова заочно приговорили к семи годам колонии
Черемушкинский суд Москвы заочно приговорил писателя Дмитрия Быкова к семи годам лишения свободы в колонии общего режима по делу о распространении фейков о Вооруженных силах РФ.
Об этом сообщает корреспондент ТАСС из зала суда.
"Суд постановил признать Быкова виновным и назначить ему наказание в виде 7 лет лишения свободы в колонии общего режима с запретом администрировать страницы в сети на срок 4 года", - огласила судья.
Быков признан виновным по п. "д" ч. 2 ст. 207.3 УК РФ (публичное распространение заведомо ложной информации об использовании ВС РФ) и ч. 2 ст. 330.1 УК РФ (уклонение от исполнения обязанностей, предусмотренных законодательством РФ об иностранных агентах). Он объявлен в международный розыск.скачать dle 11.3