Mexikoda yük maşınının partlaması nəticəsində ölənlərin sayı 15-ə çatıb
Mexikoda sentyabrın 10-da baş vermiş mayeləşdirilmiş qazla dolu avtosisternin partlayışı nəticəsində həlak olanların sayı 15 nəfərə çatıb, 38 nəfər isə hələ də xəstəxanadadır.
Bu barədə Meksika paytaxtının səhiyyə naziri Nadin Qassman məlumat verib.
"Bizə yeni məlumat verildi – daha bir nəfər dünyasını dəyişdi, beləliklə, ölənlərin sayı 15-ə çatdı", - "La Razon" nəşri Qassmanın sözlərini sitat gətirib.
Nazir əlavə edib ki, xəstəxanalarda müalicə alan 38 nəfərdən 14-ü ağır vəziyyətdədir, onların bədənində çoxsaylı yanıq xəsarətləri var.
Hadisə 10 sentyabrda Mexikonun İstapalapa rayonundakı avtomobil qovşağında baş verib. Partlayış nəticəsində 20-dən çox avtomobil yanıb, yaxınlıqdakı binalar zədələnib.скачать dle 11.3

Число погибших при взрыве автоцистерны с газом в Мехико возросло до 15 человек » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Число погибших при взрыве автоцистерны с газом в Мехико возросло до 15 человек
Число погибших в результате взрыва автоцистерны со сжиженным газом в Мехико 10 сентября увеличилось до 15 человек, 38 по-прежнему госпитализированы.
Как передает Median.Az со ссылкой на издание La Razon, об этом сообщила министр здравоохранения мексиканской столицы Надин Гассман.
"Нам только что сообщили, что скончался еще один человек, таким образом число погибших достигло 15", - цитирует СМИ слова чиновницы.
Она добавила, что в больницах остаются 38 человек, из которых 14 - в крайне тяжелом состоянии с множественными ожогами.
10 сентября в Мехико произошел взрыв автоцистерны со сжиженным газом на автомобильной развязке в районе Истапалапа. Более 20 автомобилей были уничтожены огнем, повреждения получили расположенные поблизости здания.скачать dle 11.3