İlham Əliyev Nikaraquanın həmprezidentlərini təbrik etdi
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Nikaraqua Respublikasının Həmprezidentləri Daniel Orteqa Saavedraya və Rosario Murilyoya təbrik məktubu ünvanlayıb.
"15 Sentyabr - Müstəqillik Günü münasibətilə Sizə və Sizin simanızda bütün xalqınıza öz adımdan və Azərbaycan xalqı adından ən səmimi təbriklərimi çatdırıram.
Biz Azərbaycan-Nikaraqua əlaqələrinin inkişafına böyük əhəmiyyət veririk. İnanıram ki, ölkələrimiz arasında münasibətlərin genişləndirilməsi, həm ikitərəfli qaydada, həm də beynəlxalq təsisatlar çərçivəsində əməkdaşlığın möhkəmləndirilməsi üçün bundan sonra da birgə səylər göstərəcəyik.
Bu bayram günündə Sizə möhkəm cansağlığı, xoşbəxtlik, işlərinizdə müvəffəqiyyətlər, dost Nikaraqua xalqına daim əmin-amanlıq və rifah arzulayıram".скачать dle 11.3

Ильхам Алиев поздравил сопрезидентов Республики Никарагуа
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев направил поздравительное письмо сопрезидентам Республики Никарагуа Их превосходительствам господину Хосе Даниэлю Ортеге Сааведре и госпоже Росарио Мурильо.
От своего имени и от имени народа Азербайджана выражаю Вам и в Вашем лице всему Вашему народу самые искренние поздравления по случаю 15 Сентября - Дня Независимости.
Мы придаем большое значение развитию отношений между Азербайджаном и Никарагуа. Уверен, что мы и впредь будем прилагать совместные усилия для расширения связей между нашими странами, укрепления сотрудничества как в двустороннем порядке, так и в рамках международных институтов.
В этот праздничный день желаю Вам крепкого здоровья, счастья, успехов в делах, дружественному народу Никарагуа - постоянного благополучия и процветания".скачать dle 11.3