Azərbaycanda sabiq məktəb direktoruna elektron qolbaq taxıldı
Cəlilabad Rayon Məhkəməsində mənimsəmədə, vəzifə səlahiyyətlərindən sui-istifadədə və vəzifə saxtakarlığında təqsirləndirilən Cəlilabad rayon Sarxanlı kənd orta məktəbinin sabiq direktoru Camal Bəşirovun barəsindəki cinayət işi üzrə məhkəmə iclası başa çatıb.
Pravda.az-a istinadən xəbər verir ki, hakim Elxan Əmirəliyevin sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm elan edilib.
Hökmə əsasən, C.Bəşirov 2 il 9 ay müddətinə azadlığın məhdudlaşdırılması (elektron qolbaq) cəzasına məhkum edilib.
Qeyd edək ki, rəsmi məlumata görə, Cəlilabad rayon Sarxanlı kənd orta məktəbinin sabiq direktoru Camal Bəşirovun qanunsuz hərəkətləri barədə rayon prokurorluğunda cinayət işinin istintaqı araşdırılıb. Toplanmış sübutlarla onun qeyd olunan vəzifədə işlədiyi dövrdə faktiki işə gəlməyən işçilərə və tədris olunmayan dərs saatlarına görə əməkhaqqı ödənilməsi və digər qanunsuz yollarla ümumilikdə 45 min manatdan artıq büdcə vəsaitini mənimsəmə və israf etməsinə əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Camal Bəşirova Cinayət Məcəlləsinin qulluq mövqeyindən istifadə etməklə və xeyli miqdarda ziyan vurmaqla mənimsəmə və israf etmə, vəzifə səlahiyyətlərindən sui-istifadə, vəzifə saxtakarlığı maddələri ilə yekun ittiham elan edilib, cinayət işi baxılması üçün aidiyyəti üzrə məhkəməyə göndərilib.скачать dle 11.3

Экс-директор школы в Джалилабаде осужден за хищение 45 000 манатов из бюджета
Как сообщает pravda.az, на судебном заседании под председательством судьи Эльхана Амиралиева был зачитан приговор.
Согласно вердикту, Джамал Баширов приговорен к 2 годам и 9 месяцам ограничения свободы (электронный браслет).
По официальной информации, в районной прокуратуре было расследовано уголовное дело о незаконных действиях Джамала Баширова. На основе собранных доказательств было установлено, что мужчина присвоил и растратил более 45 000 манатов незаконными способами, в том числе в выплате заработной платы работникам, фактически не выходившим на работу, и за часы занятий, которые не проводились в период его нахождения на указанной должности.
Джамалу Баширову были предъявлены окончательные обвинения в присвоении и растрате с использованием служебного положения и причинением значительного ущерба, злоупотреблении должностными полномочиями и служебном подлоге по соответствующим статьям Уголовного кодекса Азербайджана. Уголовное дело было направлено в суд для рассмотрения по существу.