Sabah Azərbaycan-Türkiyə 4-cü Enerji Forumu keçiriləcək
Sabah Türkiyənin İzmir şəhərində Azərbaycanın energetika naziri Pərviz Şahbazov və Türkiyənin energetika və təbii sərvətlər naziri Alparslan Bayraktarın iştirakı ilə Azərbaycan-Türkiyə 4-cü Enerji Forumu keçiriləcək.
Energetika Nazirliyinə istinadən xəbər verir ki, forumda karbohidrogen və neft-kimya, bərpa olunan enerji, enerji səmərəliliyi, tənzimləmə, mədənçilik və digər istiqamətlər üzrə müzakirələrin aparılması və protokolun imzalanması nəzərdə tutulur.
Forum çərçivəsində, həmçinin SOCAR Əliağa terminalına səfər planlaşdırılır.
Qeyd edək ki, Azərbaycan-Türkiyə Enerji Forumu iki ölkə arasında iqtisadi əməkdaşlıq üzrə birgə Hökumətlərarası Komissiya çərçivəsində strateji enerji əməkdaşlığının daha da möhkəmləndirilməsi məqsədilə yaradılıb. İlk Forum 2021-ci il 21-22 dekabr tarixlərində Bakı şəhərində, 2-ci Forum 2022-ci il 5-6 oktyabr tarixlərində İstanbul şəhərində, 3-cü Forum isə 2023-cü il 28-29 sentyabr tarixlərində Naxçıvan şəhərində keçirilib.скачать dle 11.3

Завтра состоится IV Азербайджано-Турецкий энергетический форум » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Завтра состоится IV Азербайджано-Турецкий энергетический форум
Завтра в турецком городе Измир состоится IV Азербайджано-Турецкий энергетический форум с участием министра энергетики Азербайджана Пярвиза Шахбазова и министра энергетики и природных ресурсов Турции Алпарслана Байрактара.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Министерство энергетики Азербайджана, на форуме планируется обсудить вопросы, связанные с углеводородами, нефтехимией, возобновляемыми источниками энергии, энергоэффективности, регулирования, горнодобывающей промышленности и другим направлениям.
По итогам форума будет подписан протокол.
В рамках мероприятия также запланировано посещение терминала Алиага Государственной нефтяной компании Азербайджана.
Отметим, что первый Форум прошел 21-22 декабря 2021 года в Баку , второй - 5-6 октября 2022 года в Стамбуле, а третий - 28-29 сентября 2023 года в Нахчыване.скачать dle 11.3