03.09.2025 13:25 822
Vətəndaş müraciəti əsasında Abşeron rayonu Pirəkəşkül kənd 21 nömrəli uşaq bağçasında Abşeron-Xızı Regional Təhsil İdarəsi tərəfindən araşdırma aparılıb.
Bu barədə Abşeron-Xızı Regional Təhsil İdarəsi məlumat yayıb.
Araşdırma nəticəsində vəzifə funksiyalarının icrası zamanı yol verdiyi nöqsanlara görə təhsil müəssisəsinin müdiri Xədicə Vəliyeva ilə bağlanmış əmək müqaviləsinə xitam verilib.
Məlumatda həmçinin bildirilib ki, təhsil müəssisələrində uşaqların düzgün qidalanması, sağlam və təhlükəsiz mühitdə təhsil alması, həmçinin vətəndaşların təhsil müəssisəsinə etimadının artırılması əsas prioritetlərdəndir. Təhsil müəssisələrində hər hansı neqativ halların baş verməsi yolverilməzdir.
Bu istiqamətlərdə hər bir müraciət diqqətlə araşdırılır və qanunvericiliyin tələblərinə uyğun tədbirlər görülür.
Qeyd edək ki, Abşeron rayonunun Pirəkəşkül kəndində yerləşən 21 saylı uşaq bağçasında övladı bağçaya gedən valideynlərdən biri iddia edir ki, onun 5 yaşlı qızı bağçanın müdiri Xədicə Vəliyeva tərəfindən səhər yeməyi vaxtı qovulub.
Valideyn iddia edir ki, hadisəyə səbəb həyat yoldaşının bağçanın şəraitindən narazılığını dilə gətirməsi olub.скачать dle 11.3

Директор детского сада уволена после скандала с 5-летней девочкой - Видео
По обращению гражданина Управление образования Абшерон-Хызынского района провело расследование в детском саду №21 села Пирекешкюль Абшеронского района.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на информацию регионального управления образования, в результате проверки был расторгнут трудовой договор с директором образовательного учреждения Хадиджей Велиевой из-за нарушений, допущенных при исполнении должностных обязанностей.
В сообщении также отмечается, что правильное питание детей в образовательных учреждениях, обеспечение здоровой и безопасной среды обучения, а также повышение доверия граждан к образовательному учреждению являются основными приоритетами. Недопустимы любые негативные явления в образовательных учреждениях.
Каждое обращение по этим направлениям тщательно расследуется, и принимаются меры в соответствии с требованиями законодательства.
Как стало известно, женщина, чей ребенок посещает детский сад №21 в селе Пирекешкюль Абшеронского района, заявила, что ее 5-летнюю дочь выгнала во время завтрака директор детского сада Хадиджа Велиева.
Родительница утверждает, что причиной инцидента стало выражение недовольства ее супругом условиями в детском саду.скачать dle 11.3