Şərurlu İsfəndiyar: "Hamının fikrinə hörmətlə yanaşıram, həyatda hər şey ola bilər"
"Üzərinə həbs qoyulan avtomobillərimin sayını bilmirəm. Çoxdur, 12-13 maşın var. Onların dəyəri isə qəbul edilən borc qərarından dörd-beş dəfə çoxdur".
xəbər verir ki, bu sözləri Pravda.az-a açıqlamasında "Şərur" MTK-nın sahibi İsfəndiyar Axundov (Şərurlu İsfəndiyar) deyib.
O bu hadisənin bir müddət öncə "Mənə imkan versələr, bütün məscidləri söküb, yerində məktəb tikərdim" sözlərinə görə başına gəldiyini deyənlərə isə belə cavab verib: "Kim nə deyir, hərənin öz fikri var. Hamının fikrinə hörmətlə yanaşıram. Həyatda hər şey ola bilər..."
Qeyd edək ki, icra məmuru İsfəndiyar Axundovun 482 000 ABŞ dolları borcunun olması ilə bağlı belə qərar qəbul edib. Onun açıqlamasından isə belə nəticə çıxır ki, avtomobillərinin dəyəri 2 milyon 410 min dollar edir.скачать dle 11.3

Шарурлу Исфандияр: Я уважаю мнение каждого, в жизни может случиться всякое
Не знаю точное количество арестованных автомобилей. Их много, около 12-13 машин. Их стоимость в четыре-пять раз превышает сумму долга, по которому принято решение.
Как передает Median.Az, об этом рravda.az заявил владелец жилищно-строительного кооператива (ЖСК) "Шарур" Исфандияр Ахундов (более известный как Шарурлу Исфандияр).
На предположения о том, что эти проблемы возникли из-за его скандального высказывания "Если бы мне позволили, я бы снес все мечети и построил на их месте школы", бизнесмен ответил: "Кто что говорит, у каждого свое мнение. Я уважаю мнение всех. В жизни может случиться всякое..."
Стоит отметить, что судебный пристав принял решение об аресте имущества в связи с долгом Исфандияра Ахундова в размере 482 000 долларов. Из заявления самого бизнесмена следует, что стоимость его автомобилей составляет около 2 млн 410 тыс. долларов.скачать dle 11.3