Prezident İlham Əliyev: "Azərbaycan regionda Çinin etibarlı tərəfdaşıdır"
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Prezident İlham Əliyev Çinin Tiencin şəhərində "ŞƏT plyus" formatında keçirilən görüşdə çıxışı zamanı bildirib.
"Biz beynəlxalq və regional sülhün və təhlükəsizliyin qorunmasına töhfə veririk, genişmiqyaslı iqtisadi, nəqliyyat və enerji layihələri həyata keçiririk", - deyə dövlət başçısı əlavə edib.
Prezident İlham Əliyev onu da əlavə edib ki, Azərbaycan ÇXR sədrinin irəli sürdüyü "Bir kəmər, bir yol" təşəbbüsünü ilk dəstəkləyənlərdən biri olub və bu istiqamətdə ciddi praktiki layihələr həyata keçirir.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев: Азербайджан является надежным партнером Китая в регионе
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил Президент Ильхам Алиев во время выступления на встрече в формате "ШОС плюс" в китайском городе Тяньцзинь.
"Мы вносим вклад в поддержание международного и регионального мира и безопасности, осуществляем крупномасштабные экономические, транспортные и энергетические проекты", - отметил глава государства.
Президент Ильхам Алиев также добавил, что Азербайджан одним из первых поддержал инициативу "Один пояс, один путь", выдвинутую председателем КНР и реализует серьезные практические проекты в этом направлении.скачать dle 11.3