Rusiya ordusu Ukraynanın Sumı vilayətində 13 yaşayış məntəqəsini işğal edib
Rusiya ordusu hazırda Ukraynanın Luqansk vilayətinin 99,7 %-nə və Donetsk vilayətinin 79 %-nə nəzarət edir.
Bunu Rusiya Silahlı Qüvvələrinin Baş Qərargah rəisi Valeri Gerasimov bildirib.
Onun sözlərinə görə, Luqansk Xalq Respublikasının tam nəzarətə alınması üçün 60 kv. km-dən az ərazi qalıb.
V.Gerasimov əlavə edib ki, Ukraynanın daha iki bölgəsinin böyük hissəsi - Zaporojye vilayətinin 74 %-i və Xerson vilayətinin 76 %-i Rusiya qüvvələrinin nəzarəti altındadır.
Baş Qərargah rəisi, həmçinin bildirib ki, Rusiya ordusu Ukraynanın Sumı vilayətində 210 kv. km ərazini və 13 yaşayış məntəqəsini də nəzarətdə saxlayır.скачать dle 11.3

Российские войска в настоящее время контролируют 99,7% территории Луганской области и 79% Донецкой области Украины.
Как сообщает Median.Az со ссылкой российские СМИ, об этом заявил начальник Генштаба ВС РФ Валерий Герасимов.
По его словам, для полного контроля над "ЛНР" российским войскам осталось взять менее 60 кв. км.
Герасимов добавил, что под контролем российских войск находятся большая часть еще двух регионов Украины - 74% Запорожской и 76% Херсонской областей.
Начальник Генштаба добавил, что войска РФ также контролируют 210 кв. км территории и 13 населенных пунктов в Сумской области Украины.
Он отметил, что в Днепропетровской области Украины российские военные взяли под контроль семь населенных пунктов.