Prezident: "Tramp dəhlizə öz adını verdikdən sonra əminəm ki, bu layihə yaxın zamanda reallaşacaq"
"Prezident Tramp Zəngəzur dəhlizinə öz adını verdikdən sonra əminəm ki, bu layihə çox yaxın zamanda reallaşacaq".
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Prezident İlham Əliyev "Əl-Ərəbiyyə" kanalına müsahibəsində bildirib.
"Fiziki infrastrukturun, yəni dəmir yolunun tikintisi uzun vaxt tələb etməməlidir, çünki məsafə cəmi 42 kilometrdir. Əgər biz tikməli olsaq, bir il ərzində tamamlayardıq. Ermənistan üçün isə bəlkə də, daha bir neçə il lazım olacaq, çünki dəmir yolu tikintisi sahəsində bizim təcrübəmiz daha çoxdur".скачать dle 11.3

Президент Ильхам Алиев: Поддержка Трампа ускорит реализацию Зангезурского коридора
Теперь, когда президент Трамп дал свое имя Зангезурскому коридору, я уверен, что он будет реализован в ближайшее время.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал Президент Ильхам Алиев в интервью каналу Al Arabiya.
"Что касается строительства физической инфраструктуры, я имею в виду железную дорогу, это не должно занять много времени, потому что протяженность маршрута составляет всего 42 км. Если бы мы это строили, мы бы сделали это за год, поскольку у нас больше опыта в строительстве железных дорог. Армении же, возможно, потребуется еще несколько лет", - отметил глава государства.скачать dle 11.3