Kəlbəcərin 3-cü yaşayış kompleksində 476 mənzil inşa ediləcək
"Report"a istinadla xəbər verir ki, bu barədə Prezidentin izi ilə Kəlbəcər şəhərində təməli qoyulan 3-cü yaşayış kompleksinə təşkil olunan mediaturda məlumat verilib.
Bildirilib ki, yaşayış kompleksinin ümumi ərazisi 7.6 hektar olacaq. Burada 4 və 5 mərtəbəli 29 bina tikiləcək. Kompleksdə 476 mənzilin inşası planlaşdırılıb ki, onlardan da 8-i birotaqlı, 176-sı ikiotaqlı, 169-u üçotaqlı, 123-ü isə dördotaqlı olacaq.
Buraya köçürüləcək ailələrin rahatlığı və məişət məsələlərinin həlli üçün kompleksdə bütün zəruri infrastruktur qurulacaq. Belə ki, burada məişət və ticarət obyektləri, futbol meydançası, istirahət guşələri, söhbətgahlar, uşaq oyun meydançaları, velosiped yolları, yerüstü avtomobil dayanacağı yaradılacaq. Binalar daimi su, elektrik təchizatı və yüksəksürətli internetlə təmin ediləcək. Ərazidə geniş abadlıq və yaşıllıq işləri görüləcək.
Qeyd edək ki, Prezident İlham Əliyev avqustun 21-də Kəlbəcər şəhərində 3-cü yaşayış kompleksinin təməlini qoyub.скачать dle 11.3

Строительство 3-го жилого комплекса в Кельбаджаре рассчитано на 476 квартир
В 3-ем жилом комплексе, который будет построен в Кельбаджаре, планируется строительство 476 квартир.
Как сообщает Report, информацию об этом озвучили во время медиатура в 3-й жилой комплекс в Кельбаджаре, фундамент которого был заложен по инициативе Президента.
Общая площадь 3-го жилого комплекса в Кельбаджаре составит 7.6 га. Здесь планируется строительство 29 четырех- и пятиэтажных зданий, в которых разместятся 476 квартир: 8 однокомнатных, 176 двухкомнатных, 169 трёхкомнатных и 123 четырехкомнатные.
В жилом комплексе будет создана вся необходимая инфраструктура для комфорта жителей и решения бытовых вопросов. Здесь предусмотрены объекты торговли и бытового обслуживания, футбольная площадка, зоны отдыха, беседки, детские игровые площадки, велосипедные дорожки и наземная автомобильная парковка. Здания будут обеспечены бесперебойным водоснабжением, электричеством и высокоскоростным интернетом. На территории также планируются масштабные работы по благоустройству и озеленению.
Отметим, что Президент Ильхам Алиев 21 августа заложил фундамент 3-го жилого комплекса в Кельбаджаре.скачать dle 11.3