Gələn ildən bəzi dərmanları pulsuz almaq mümkün olacaq - Video
Xəzər TV-yə istinadən məlumat verir ki, 2026-cı ildən etibarən vətəndaşlar yalnız tibbi xidmətlərlə deyil, həm də həkim resepti ilə yazılan müəyyən dərman vasitələri ilə təmin olunacaqlar.
İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyinin rəsmisi Sevil Əliyevanın sözlərinə görə, xidmət elektron resept əsasında həyata keçiriləcək. Vətəndaşlar agentliyin müqavilə bağladığı özəl apteklərdən birinə yaxınlaşaraq həmin dərmanları ala biləcəklər.
O da qeyd olunub ki, özəl apteklər xüsusi loqolarla işarələnəcək ki, vətəndaşlar asanlıqla tapa bilsinlər.

В Азербайджане некоторые лекарства можно будет получать бесплатно - Видео
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Xəzər TV, граждане будут обеспечиваться не только медицинскими услугами, но и определенными препаратами, назначенными врачом по рецепту.
По словам представителя Госагентства по обязательному медицинскому страхованию Севиль Алиевой, процесс будет осуществляться на основе электронного рецепта. Граждане смогут получить эти медикаменты, обратившись в одну из частных аптек, с которыми у агентства заключены договоры.
При этом отмечается, что такие аптеки будут обозначены специальным логотипом, чтобы соответствующим лицам было проще их найти.