"Dost Estetik Mərkəzi"ndə əməliyyat zamanı qeyri-etik görüntüləri yayılan "həkim" DANIŞDI (Video)
Bakıda liposaksiya prosesinin qeyri-etik görüntüləri ilə gündəmə gələn Gülbadə Abdullayeva açıqlama verib.
Xəzər TV-yə istinadən xəbər verir ki, G.Abdullayeva yayılan videogörüntülərin həmkarları ilə zarafat məqsədilə çəkildiyini bildirib:
"Uğurlu əməliyyatımın nəticəsində oynayıb-gülmüşük. Öz həmkarlarımız arasında çəkilmiş videodur. Heç bir antisanitar vəziyyət olmayıb, həmin pasiyentin sağlamlığı ilə bağlı da problem yaranmayıb".
Onun sözlərinə görə, videonu özü paylaşmayıb və məsələ ilə bağlı şikayətçidir:
"Məni cəmiyyətin gözündən salmaq üçün saç ustası kimi təqdim etdilər, bunlar yalandır. Ali təhsilimi Avropa ölkəsində almışam, lakin Azərbaycanda təsdiq olunmayıb. "UĞUR Estetik Mərkəzi 777"də çalışdığım zaman lisenziya yox idi, buna görə də fəaliyyətimi dayandırdım".
Abdullayeva həmçinin 11 ildir estetik cərrah kimi çalışdığını, son 4 ildə isə adıçəkilən mərkəzdə fəaliyyət göstərdiyini deyib. Onun iddiasına görə, sosial şəbəkələrdə yayılan görüntülər 5 ay əvvəl çəkilib.
Səhiyyə Nazirliyindən isə bildirilib ki, Gülbadə Əliqismət qızı Abdullayevanın adı nazirliyin tibb işçilərinin vahid reyestrində yoxdur və onun tibbi fəaliyyət göstərmək səlahiyyəti mövcud deyil.
Aparılan araşdırma nəticəsində məlum olub ki, sahibkar Xəyalə Aydın qızı İsmayılovaya məxsus "UĞUR Estetik Mərkəzi 777" lisenziya olmadan fəaliyyət göstərir. Nazirlik məsələ ilə bağlı hüquq-mühafizə orqanlarına müraciət edib.

"Эстетический хирург" прокомментировала скандальные видеокадры из Dost Estetik Mərkəzi - Видео
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Xəzər TV, Г.Абдуллаева заявила, что это видео было снято в шуточных целях.
"Мы смеялись и веселились после успешной операции. Это видео было снято в кругу наших коллег. Никакой антисанитарии не было, и со здоровьем пациентки также не возникло проблем", - отметила она.
Г.Абдуллаева утверждает, что не публиковала это видео и намерена подать жалобу.
"Меня представили как парикмахера, что не соответствует действительности. Я получила высшее образование в одной из европейских стран, но оно не подтверждено в Азербайджане. Когда я работала в UĞUR Estetik Mərkəzi 777, у клиники не было лицензии, поэтому я прекратила свою деятельность", - добавила она.
По словам Г.Абдуллаевой, она работает эстетическим хирургом уже 11 лет, а последние 4 года трудилась в упомянутом центре. Он также добавила, что распространенные в социальных сетях кадры были сняты 5 месяцев назад.
В Министерстве здравоохранения заявили, что имя Гюльбаде Абдуллаевой не числится в Едином реестре медработников Минздрава и она не имеет права заниматься медицинской деятельностью.
В результате проведенного расследования выяснилось, что учреждение UĞUR Estetik Mərkəzi 777, принадлежащее предпринимательнице Хаяле Исмайыловой, функционирует без лицензии. Министерство обратилось по данному вопросу в правоохранительные органы.