DİM: Universitetlərə yerləşdirmənin nəticələri gələn həftə elan olunacaq
Ali təhsil müəssisələrinə yerləşdirmənin nəticələrinin növbəti həftənin əvvəlində elan olunması nəzərdə tutulur.
Bu barədə Dövlət İmtahan Mərkəzindən bildirilib.
Qeyd olunub ki, hazırda müsabiqə nəticələrinin emalı davam edir və ümumi müsabiqədən əvvəl ali təhsil müəssisələrinə (xüsusi təyinatlı təhsil müəssisələri, Azərbaycan – Fransız Universiteti, İ.M.Seçenov adına Birinci Moskva Dövlət Tibb Universitetinin Bakı filialı, M.V.Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin Bakı filialı və s.) yerləşdirilənlərin, o cümlədən müsabiqədənkənar ali təhsil müəssisələrinə qəbul olunanların siyahıları dəqiqləşdirilir.
Məlumata görə, proses müəyyən qədər vaxt tələb etdiyindən müsabiqə nəticələrinin növbəti həftənin əvvəlində elan olunması nəzərdə tutulur.
Xatırladaq ki, 86 min 468 abituriyent bakalavriat səviyyəsi üzrə ali təhsil müəssisələrinə elektron ixtisas seçimi ərizələrini təsdiqləyib.скачать dle 11.3

ГЭЦ: Результаты зачисления в вузы будут объявлены на следующей неделе » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
ГЭЦ: Результаты зачисления в вузы будут объявлены на следующей неделе
Государственный экзаменационный центр объявит результаты зачисления в высшие учебные заведения в начале следующей недели.
Об этом в ответ на запрос Report сообщили в ГЭЦ.
В настоящее время продолжается обработка результатов конкурса, и перед общим конкурсом уточняются списки зачисленных в высшие учебные заведения (специализированные учебные заведения, Азербайджано-Французский Университет, бакинский филиал Московского государственного медицинского университета имени И.М.Сеченова, бакинский филиал Московского государственного университета имени М.В.Ломоносова и др.), в том числе принятых в высшие учебные заведения вне конкурса.
Согласно информации, поскольку процесс требует определенного времени, результаты конкурса планируется объявить в начале следующей недели.
Напомним, что свои электронные заявления о выборе специальности для поступления в высшие учебные заведения на уровень бакалавриата подтвердили 86 468 абитуриентов.скачать dle 11.3