16.08.2025 22:04 1 026
Rusiya Prezidenti Vladimir Putin amerikalı həmkarı Donald Trampla avqustun 15-də Ankoricdə (Alyaska) baş tutan sammitdən sonra iclas keçirib.
TASS-a istinadən xəbər verir ki, görüş zamanı Putin Ukraynadakı müharibənin dayandırılması ilə bağlı əsas tələbləri irəli sürüb.
Qeyd edilir ki, Trampla danışıqlar zamanı Rusiyanın Ukraynadakı vəziyyətlə bağlı mövqeyini sakit və təfərrüatlı şəkildə ifadə etmək imkanı olub.
Putinin sözlərinə görə, Rusiya Ukraynada hərbi əməliyyatların tez bir zamanda dayandırılmasını istəyir. Trampla danışıqlar zamanı tərəflər əməkdaşlığın demək olar ki, bütün sahələrini müzakirə ediblər.
“Söhbət çox səmimi, mənalı keçdi və fikrimcə, bu, bizi lazımi qərarlara yaxınlaşdırır”, - Putin bildirib.скачать dle 11.3

Путин провел совещание по итогам саммита с Трампом на Аляске » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Путин провел совещание по итогам саммита с Трампом на Аляске
Президент РФ Владимир Путин провел совещание по итогам саммита с американским коллегой Дональдом Трампом, состоявшегося 15 августа в Анкоридже (штат Аляска).
Как передает Median.Az со ссылкой на ТАСС, в ходе встречи Путин выдвинул основные требования для завершения войны с Украиной.
Отмечается, что на переговорах с Трампом была возможность спокойно и детально изложить позицию России относительно ситуации в Украине.
По словам Путина, Россия хочет скорейшего прекращения боевых действий в Украине при устранении первопричин кризиса. В ходе переговоров с Трампом стороны обсудили практически все направления взаимодействия.
"Разговор был очень откровенным, содержательным и, на мой взгляд, это приближает нас к нужным решениям", - сказал Путин.скачать dle 11.3