Bu ilin yeddi ayı ərzində 126 milyon manatlıq narkotik dövriyyədən çıxarılıb
2025-ci ilin yanvar-iyul ayları ərzində qanunsuz dövriyyədən çıxarılmış 4 949 kq 473.018 qram narkotik vasitə və psixotrop maddənin ümumilikdə dəyəri 126 milyon 71 min kimi qiymətləndirilir.
Bildirilib ki, hüquq-mühafizə orqanları tərəfindən narkomanlığa və narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsinə qarşı mübarizə sahəsində həyata keçirilmiş kompleks əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində ümumilikdə 5 214 cinayət faktı aşkarlanıb. Onlardan 1 632-si narkotik vasitələrin qanunsuz satışı, 3 453-ü narkotik vasitələrin qanunsuz əldə edilib saxlanılması, 127-si narkotik tərkibli bitkilərin qanunsuz əkilib-becərilməsi, ikisi bu kateqoriyadan olan digər cinayətlərlə bağlı olub.скачать dle 11.3

В Азербайджане за 7 месяцев из незаконного оборота изъято наркотиков на 126 млн манатов
В январе-июле текущего года в Азербайджане из незаконного оборота были изъяты 4 т 949 кг 473.018 г наркотических средств и психотропных веществ общей стоимостью 126 млн 71 тыс. манатов.
Об этом сообщает Median.Az со ссылкой на обзор Государственной комиссии по борьбе с наркоманией и незаконным оборотом наркотических средств.
Всего выявлено 5 214 фактов преступлений, связанных с наркотиками. Из них 1 632 связаны с незаконной продажей наркотических средств, 3 453 - с незаконным приобретением и хранением наркотических средств, 127 - с незаконным выращиванием и культивированием растений, содержащих наркотические вещества, 2 - с другими преступлениями этой категории.скачать dle 11.3