Sabah Bakı metropoliteninin iş qrafikində DƏYİŞİKLİK ediləcək
Bildirilib ki, Bakı metropoliteni "Qarabağ" futbol klubu və Şimali Makedoniya təmsilçisi "Şkendiya" arasında UEFA Çempionlar Liqasının üçüncü təsnifat mərhələsində keçiriləcək matçla əlaqədar iş rejimində dəyişiklik edəcək.
Qarşılaşmaya azarkeş marağı nəzərə alınaraq, Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionunun yaxınlığında yerləşən "Gənclik", həmçinin "28 May" və "Nərimanov" stansiyalarında əlavə tədbirlər görüləcək:
"Sərnişinlərin rahat və təhlükəsiz gediş-gəlişi üçün:
- Xüsusi növbətçilik cədvəli tərtib olunacaq
- Stansiyalarda əlavə işçi qüvvəsi ayrılacaq
- Sərnişinlərin yönləndirilməsi və nizamlı hərəkəti təmin ediləcək
Qatarların hərəkəti yay qrafikinə uyğun davam etdiriləcək, eyni zamanda xəttə buraxılması üçün ehtiyat qatarlar hazır saxlanılacaq".скачать dle 11.3

Бакинский метрополитен перейдет на усиленный режим в связи с матчем "Карабах" - "Шкендия"
Как сообщили в ЗАО, в работу Бакинского метрополитена будут внесены изменения в связи с матчем третьего квалификационного раунда Лиги чемпионов УЕФА между футбольным клубом "Карабах" и представителем Северной Македонии "Шкендия" .
"Учитывая интерес болельщиков ко встрече, дополнительные меры будут приняты на станциях "Гянджлик", "28 Мая" и "Нариман Нариманов", расположенных вблизи Республиканского стадиона имени Тофика Бахрамова. Для удобства и безопасности пассажиров будет составлен специальный график дежурств, а также привлечены дополнительные сотрудники", - говорится в информации.
Поезда продолжат движение по летнему графику, но будут подготовлены резервные составы для оперативного выпуска на линию при необходимости.скачать dle 11.3