Paytaxtda narkotik vasitənin təsiri altında avtoxuliqanlıq edən sürücünün ANBAAN GÖRÜNTÜLƏRİ (Video)
02.08.2025 15:31 1 131
Bakı Şəhər Dövlət Yol Polisi İdarəsinin və Nəsimi Rayon Polis İdarəsinin Dövlət Yol Polisi Şöbəsinin əməkdaşları tərəfindən yol hərəkəti qaydalarını davamlı şəkildə pozaraq digər hərəkət iştirakçılarının da sağlamlığı üçün real təhlükə yaradan "Lada" markalı, 99-PD-057 dövlət qeydiyyat nişanlı nəqliyyat vasitəsinin sürücüsü Fariz İsmayılov saxlanılıb.
Bu barədə Bakı Şəhər Dövlət Yol Polisi İdarəsi məlumat yayıb.
Bildirilib ki, sənədləri yoxlanılan zaman sürücünün hərəkətləri şübhə doğurduğundan onun tibbi müayinədən keçməsi təmin olunub. Müayinə zamanı F.İsmayılovun narkotik vasitə qəbul etməsi də müəyyən olunub.
Sürücü barəsində Azərbaycan Respublikası İnzibati Xətalar Məcəlləsinin müvafiq maddələrinə əsasən inzibati protokol tərtib edilərək baxılması üçün aidiyyəti məhkəməyə göndərilib. Məhkəmənin qərarı ilə F.İsmayılovun sürücülük hüququ 2 il müddətinə məhdudlaşdırılıb və o, 60 gün inzibati qaydada həbs edilib.

В Баку водитель совершил автохулиганство под воздействием наркотика - Видео
Сотрудники Управления Государственной дорожной полиции города Баку задержали водителя автомобиля Lada с государственным регистрационным номером 99-PD-057 Фариза Исмайылова за систематическое нарушение правил дорожного движения и создание реальной угрозы здоровью других участников дорожного движения.
При проверке документов поведение водителя вызвало подозрение у правоохранителей, в связи с чем его обязали пройти медицинское освидетельствование. Экспертиза установила, что Ф.Исмайылов употреблял наркотик.
На водителя был составлен протокол по соответствующим статьям Кодекса Азербайджанской Республики об административных проступках и направлен на рассмотрение в соответствующий суд. Решением суда Ф.Исмайылову назначено наказание в виде ограничения права управления транспортным средством сроком на 2 года и административного ареста на 60 суток.\