Azərbaycanda ana və qızının ÖLDÜRÜLMƏSİNİN TƏFƏRRÜATI: 15 yaşlı yeniyetmə saxlanıldı - FOTO (Yenilənib)
25.07.2025 12:07 1 428
Goranboy rayonunda ana və nənənin öldürülməsinin təfərrüatı məlum olub.
"Teleqraf"a istinadən xəbər verir ki, 15 yaşlı Saleh Abdullayev anası 1978-ci il təvəllüdlü Lalə İsmayılovanı qısqanclıq zəminində qətlə yetirib.
Belə ki, ana ilə oğul arasında bir neçə dəfə mübahisə düşüb. Hadisə baş verən gün gecə saatlarında yenidən tərəflər dalaşıblar. Nəticədə S.Abdullayev anasına boğaz və kürək nahiyəsindən bir neçə bıçaq zərbəsi vurub. Səsi eşidən nənəsi 1948-ci il təvəllüdlü Tamella İsmayılova nəvəsinə mane olmaq istəyib. Qadın daha sonra qonşuları köməyə çağırmağa çalışsa da, nəvəsi ona da bıçaqla xəsarət yetirib. Nəticədə hər iki şəxs elə hadisə yerində ölüb. Keçirilən əməliyyatla S.Abdullayev saxlanılıb.
Məlumat üçün bildirək ki, Lalə İsmayılova həyat yoldaşından ayrılıb və anası ilə yaşayırmış. Onun qətlində şübhəli bilinən S.Abdullayevlə yanaşı, daha bir oğul övladı var. Qadın uzun müddət idi Goranboy Rayon Mənzil Kommunal Təsərrüfatı İstehsalat Birliyində sahə rəisi kimi çalışırdı.
Faktla bağlı Goranboy Rayon Prokurorluğunda araşdırma başlanılıb.
Goranboyda iki şəxsin öldürülməsi faktı ilə bağlı cinayət işi başlanıb.
Bu barədə Goranboy Rayon Prokurorluğundan məlumat verilib.
Qeyd edilir ki, iyulun 25-də saat 2 radələrində Goranboy rayon sakinləri 1978-cı il təvəllüdlü Lalə İsmayılova və 1948-cil il təvəllüdlü Tamella İsmayılovanın yaşadıqları evdə öldürülmələri barədə rayon prokurorluğuna məlumat daxil olub.
İlkin araşdırmalarla 2010-cu il təvəllüdlü R.Həsənovun (şərti) aralarında yaranmış mübahisə zamanı bıçaqla anası Lalə İsmayılova və nənəsi Tamella İsmayılovaya xəsarətlər yetirərək onları qəsdən öldürməsinə əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Faktla bağlı rayon prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.2.7-ci (iki və ya daha çox şəxsi öldürmə) maddəsi ilə cinayət işi başlanıb. R.Həsənov (şərti) iş üzrə şübhəli şəxs qismində tutulub.
Hazırda istintaq davam edir.
Goranboy şəhər sakini anasını və nənəsini qətlə yetirməkdə şübhəli bilinir.
"Report"a istinadən bildirir ki, 1978-ci il təvəllüdlü Lalə Saleh qızı İsmayılova və onun anası, 1948-ci il təvəllüdlü Tamella Dilənçi qızı İsmayılova bıçaqlanaraq öldürülüblər.

Трагедия в Гёранбойском районе: подросток подозревается в убийстве матери и бабушки - ФОТО (Обновлено)
25.07.2025 12:07 1 554
Стали известны подробности убийства двух женщин в Гёранбойском районе.
Как сообщает Teleqraf, 15-летний Салех Абдуллаев убил свою мать Лалу Исмайылову (1978 г.р.) на почве ревности. Так, между женщиной и ее сыном несколько раз возникали споры. В день происшествия стороны снова поссорились. В результате С.Абдуллаев нанес матери несколько ударов ножом в область горла и спины. Услышавшая шум Тамелла Исмайылова (1948 г.р.) попыталась помешать внуку. Затем бабушка попыталась позвать на помощь соседей, но внук нанес и ей ножевые ранения. В результате обе женщины скончались на месте происшествия. В ходе проведенной операции С.Абдуллаев был задержан.
Отметим, что Лала Исмайылова развелась с мужем и жила с матерью. Помимо подозреваемого в убийстве С.Абдуллаева у нее есть еще один сын. Женщина долгое время работала начальником участка в производственном объединении жилищно-коммунального хозяйства Гёранбойского района.
По данному факту в районной прокуратуре начато расследование.
По факту убийства двух человек в Гёранбойском районе возбуждено уголовное дело.
Об этом сообщили в районной прокуратуре.
Отмечается, что 25 июля около 02:00 в надзорный орган поступила информация об убийстве жительниц Гёранбойского района Лалы Исмайыловой (1978 г.р.) и Тамеллы Исмайыловой (1948 г.р.) в их доме.
В ходе предварительного расследования были выявлены обоснованные подозрения в том, что Р.Гасанов (2010 г.р., фамилия условная - ред.) умышленно ударил ножом свою мать Л.Исмайылову и бабушку Т.Исмайылову во время возникшего между ними спора.
По данному факту в районной прокуратуре возбуждено уголовное дело по статье 120.2.7 (убийство двух или более лиц) Уголовного кодекса Азербайджана. Р.Гасанов задержан в качестве подозреваемого по делу.
В Гёранбое подросток подозревается в убийстве матери и бабушки.
Как передает Report, тела Лалы Салех гызы Исмайыловой (1978 г.р.) и ее матери Тамеллы Диленчи гызы Исмайыловой (1948 г.р.) направлены на судебно-медицинскую экспертизу.