Tbilisinin mərkəzində ərazi Azərbaycanın istifadəsinə verilib
Gürcüstan Tbilisidə torpaq sahəsini Azərbaycana pulsuz istifadəyə verib, icarə müddəti 49 il təşkil edəcək.
Vaxtanq Qorqasali küçəsindəki sahə hökumətin sərəncamı ilə səfirliyin istifadəsinə verilib.
Məlumata görə, müvafiq sənəd iyulun 18-də Baş nazir İrakli Kobaxidze tərəfindən imzalanıb. Əsas kimi Gürcüstanın "Dövlət mülkiyyəti haqqında" Qanununun 36-cı maddəsinin 2-ci bəndi götürülüb.
İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində olan Dövlət Əmlakı üzrə Milli Agentliyə istifadə hüququnun verilməsi üçün qanunla nəzərdə tutulmuş bütün prosedurları həyata keçirmək tapşırılıb.
Qeyd edək ki, Azərbaycan xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov bu gün Gürcüstana səfər edib. Azərbaycan diplomatiyasının rəhbəri artıq gürcüstanlı həmkarı Maka Boçorişvili ilə danışıqlar aparıb. Həmçinin C.Bayramovun Gürcüstan Prezidenti Mixail Kavelaşvili, Baş nazir İrakli Kobaxidze və parlament sədri Şalva Papuaşvili ilə görüşləri planlaşdırılır.

Грузия передала Азербайджану в безвозмездное пользование земельный участок в Тбилиси, срок аренды составит 49 лет.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на грузинские СМИ, участок на улице Вахтанга Горгасали передан в пользование посольства по распоряжению правительства.
Согласно информации, соответствующий документ был подписан 18 июля премьер-министром Ираклием Кобахидзе. Основанием послужил пункт 2 статьи 36 Закона Грузии "О государственной собственности".
Национальному агентству государственной собственности, подведомственному Минэкономики, поручено реализовать все предусмотренные законом процедуры для передачи права пользования.
Отметим, министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов сегодня находится с визитом в Грузии. Глава азербайджанской дипломатии уже провел переговоры с грузинской коллегой Макой Бочоришвили. Также запланированы встречи Байрамова с президентом Грузии Михаилом Кавелашвили, премьер-министром Ираклием Кобахидзе и спикером парламента Шалвой Папуашвили.