Aİ-nin sanksiya tətbiq etdiyi Azərbaycan şirkəti kimə məxsusdur? - DETALLAR
Avropa İttifaqı Rusiyaya qarşı yeni sanksiyalar paketi çərçivəsində 18 xarici şirkətə, o cümlədən Azərbaycanın "Aqua Fleet Management" şirkətinə qarşı da sanksiya tətbiq edib.
"Teleqraf"a istinadən xəbər verir ki, "Aqua Fleet Management" şirkəti 100 manat nizamnamə kapitalı ilə 2024-cü ilin avqusunda qeydə alınıb.
Sahibi İremadze Kaxaber olan şirkətin rəsmi ünvanı belədir: Sumqayıt şəhəri, Sülh küçəsi, 5-ci bina, 25-ci mənzil.
Şirkətin neftdaşıma fəaliyyəti ilə məşğul olduğu bildirilir. "Aqua Fleet Management"in adları "Saurri" və "Ederra" iki tankeri, "Temirro" adlı ümumi yük gəmisi fəaliyyət göstərir. Gəmilərin beynəlxalq sularda Kamerun bayrağı altında üzdüyü bildirilir.скачать dle 11.3

Кому принадлежит азербайджанская компания, попавшая под санкции ЕС?
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Teleqraf, данная компания была зарегистрирована в августе 2024 года с уставным капиталом всего 100 манатов.
Владельцем компании является Кахабер Иремадзе. Официальный адрес регистрации компании: город Сумгайыт, улица Сюльх, дом 5, квартира 25.
По имеющейся информации, компания занимается нефтеперевозками. В распоряжении Aqua Fleet Management находятся два танкера под названиями Saurri и Ederra, а также грузовое судно Temirro. Сообщается, что суда курсируют в международных водах под флагом Камеруна.