Laçında meşə yanğınına görə 3 nəfər məsuliyyətə cəlb olunub - BİRGƏ MƏLUMAT
Laçın rayonunun Hoçaz və Mollalar kəndləri ətrafında dağlıq ərazidə baş vermiş meşə yanğını ilə bağlı aparılmış araşdırmalar nəticəsində yanğın hadisəsinin ehtiyatsız davranış nəticəsində törədildiyi müəyyən olunub.
Bu barədə Daxili İşlər və Fövqəladə Hallar nazirlikləri birgə məlumat yayıb.
Qeyd edilib ki, Laçın rayon Sus kənd sakini olan 3 nəfərin dağlıq ərazinin meşə massivində yandırdıqları ocaq çətin relyefli 14 hektar sahəyə yayılıb.
Faktla bağlı başlanmış cinayət işi üzrə yanğın hadisəsini törətməkdə şübhəli bilinən şəxslər polis əməkdaşları tərəfindən saxlanılaraq cinayət məsuliyyətinə cəlb edilib.
Cinayət işi üzrə istintaq hərəkətləri davam etdirilir.
Hazırda FHN-in Dövlət Yanğından Mühafizə Xidməti tərəfindən ərazidə yanğının söndürülməsi istiqamətində müvafiq tədbirlərin icrası davam edir.скачать dle 11.3

Трое человек привлечены к уголовной ответственности за лесной пожар в Лачыне
Лесной пожар в горной местности рядом с селами Хочаз и Моллар Лачынского района начался из-за неосторожного обращения с огнем.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на совместное заявление МВД и МЧС, причиной возгорания стал костер, разведенный тремя жителями села Сус.
Пламя охватило труднодоступную территорию площадью 14 гектаров.
Подозреваемые были задержаны полицией и привлечены к уголовной ответственности. Следственные действия по делу продолжаются.
В настоящее время Государственная служба противопожарной охраны МЧС продолжает работы по тушению пожара.скачать dle 11.3