12.07.2025 13:30 1 038
Rayonun Potu kənd sakini, 1999-cu il təvəllüdlü Mehdi Məmmədov çay evində olarkən orada çayçı işləyən, 1980-ci il təvəllüdlü Rza Əhmədovun müştəri tanışları ilə zarafat etdiyini görüb. Rza Əhmədov tanışlarına yaxınlaşaraq nə isə dedikdən sonra əlini M.Məmmədov tərəfə tuşlayıb nəsə deyib. Bundan sonra çayxanadakı müştərilər gülüblər.
M.Məmmədov Rza Əhmədova yaxınlaşaraq onun haqqında müştərilərə nəsə dediyini soruşub. R.Əhmədov isə onun barəsində heç nə danışmadığını, tanışları ilə zarafat etdiyini bildirib. Bundan sonra M.Məmmədov kafedən çıxıb evinə gedib. Gecə saatlarında evdən çıxıb və yaxınlıqdakı marketə gedib, oradan bıçaq alıb və qolunda gizlədib, sonra yenidən çayxanaya qayıdıb.
Çayxananın qarşısında o, R.Əhmədova yaxınlaşaraq yenidən həmin söhbətə qayıdıb. R.Əhmədov əlini belinə qoyaraq, yenidən onun haqqında heç nə demədiytini bildirsə də, M.Məmmədov ona inanmayıb. O, Rzanın əlini belinə qoymasını Rzanın belindən bıçaq çıxaracağını zənn edib. Bu vaxt M.Məmmədov cəld qolundakı bıçağı çıxaraq Rza Əhmədovu vurub. O, Rzaya 4 bıçaq zərbəsi vurduqdan sonra hadisə yerini tərk edib.
Təxminən yarım saatdan M.Məmmədova polis əməkdaşından zəng gəlib. Polis həmin şəxsin harada olduğunu soruşanda, o, yerini deyib. Polis əməkdaşları onu yolun kənarında yaxalayaraq şöbəyə aparıblar. O, şöbədə izahat yazarkən Rza Əhmədovun öldüyünü öyrənib.
Faktla qarşı cinayət işi başlanıb və iş məhkəməyə göndərilib. Məhkəmənin hökmü ilə M.Məmmədov 17 il azadlıqdan məhrum edilib.

В Гёйчайском районе в чайхане произошло убийство - ПОДРОБНОСТИ
Как сообщает Oxu.Az, житель села Поту Мехди Мамедов (1999 г.р.) увидел, как работник чайханы Рза Ахмедов (1980 г.р.) шутит со своими знакомыми клиентами. Р.Ахмедов, подойдя к своим знакомым, что-то сказал, а затем, указав рукой в сторону М.Мамедова, что-то произнес. После этого клиенты в чайхане засмеялись.
М.Мамедов подошел к Р.Ахмедову и спросил, что тот сказал о нем клиентам. Рза ответил, что ничего о нем не говорил, а просто шутил со своими знакомыми. После этого Мехди покинул заведение и пошел домой. Ночью он вышел из дома, пошел в ближайший магазин, купил нож, спрятал его в рукаве, а затем вернулся в чайхану.
Перед заведением он подошел к Р.Ахмедову и снова вернулся к тому разговору. Рза заявил, что ничего о нем не говорил, но Мехди ему не поверил. Он воспринял жест Рзы, положившего руку на пояс, как намерение достать нож. В этот момент Мехди быстро вытащил нож из рукава и ударил работника чайханы. После нанесения 4 ударов ножом он покинул место происшествия.
Примерно через полчаса М.Мамедову позвонил сотрудник полиции. Мехди сообщил свое местоположение. Полицейские задержали его на обочине дороги и доставили в отделение. Он узнал о смерти Рзы Ахмедова, когда писал заявление.
По данному факту было возбуждено уголовное дело, которое направлено в суд. Решением суда М.Мамедов приговорен к 17 годам лишения свободы.скачать dle 11.3