Ermənistan Müdafiə Nazirliyinin poliqonunda partlayış: Yaralılar var
Ermənistanın Müdafiə Nazirliyinin (MN) poliqonlarından birində baş verən partlayış nəticəsində səkkiz hərbçi yaralanıb.
Ermənistan KİV-ə istinadən xəbər verir ki, bu barədə ölkənin MN məlumat yayıb.
Qeyd olunur ki, xəsarət alanlar təlim iştirakçıları, eləcə də onlarla birgə təlim keçirmiş polkovnik-leytenantdır. Onların həyatları üçün heç bir təhlükə yoxdur.
Məlumata görə, yaralılar hərbi hospitalın həkimlərinin nəzarəti altındadırlar və onlara müvafiq tibbi yardım göstərilir.
Daha əvvəl Ermənistan MN məlumat vermişdi ki, iyulun 8-də saat 16 radələrində nazirliyin poliqonlarından birində keçirilən təlimlər zamanı ilkin məlumata görə, minaatanlardan açılan atəş zamanı partlayış baş verib, nəticədə bir neçə nəfər xəsarət alıb.скачать dle 11.3

На полигоне минобороны Армении произошел взрыв, есть раненые
В результате взрыва на одном из полигонов министерства обороны Республики Армения (РА) ранения получили восемь военнослужащих.
Как передает Median.Az со ссылкой на армянские СМИ, об этом сообщает минобороны РА.
Согласно информации, пострадавшими являются участники сборов, а также подполковник, который проводил с ними занятия, их жизнь находится вне опасности.
Отмечается, что пострадавшие находятся под наблюдением врачей военного госпиталя и получают надлежащую медпомощь.
Ранее министерство обороны РА сообщало, что около 16:00 8 июля во время учений на одном из полигонов МО, по предварительным данным, при стрельбе из минометов, произошел взрыв, в результате которого пострадало несколько человек.скачать dle 11.3