Bakıda kanaldan meyit tapıldı
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) "112" qaynar telefon xəttinə Abşeron magistral kanalının Bakı şəhəri, Xəzər rayonu, Binə qəsəbəsindən keçən hissəsində suyun üzərində aşkarlanan bir nəfər kişi meyitinin götürülməsi ilə bağlı müraciət daxil olub.
Bildirilib ki, müraciətlə əlaqədar nazirliyin Kiçikhəcmli Gəmilərə Nəzarət və Sularda Xilasetmə Dövlət Xidmətinin dalğıc-axtarış qrupu çağırış üzrə cəlb olunub.
Həyata keçirilən tədbirlər nəticəsində vətəndaşın meyiti sudan çıxarılaraq aidiyyəti üzrə təhvil verilib.скачать dle 11.3

На горячую линию 112 Министерства по чрезвычайным ситуациям (МЧС) поступило обращение об обнаружении тела мужчины в части Абшеронского магистрального водоканала, проходящей через поселок Бина Хазарского района города Баку.
Об этом заявили в МЧС.
Сообщается, что в связи с обращением к месту происшествия была направлена водолазно-поисковая группа Государственной службы по контролю за маломерными судами и спасения на водах МЧС.
В результате проведенных мероприятий тело гражданина было извлечено из воды и передано по назначению.