Ağ Evdə UFC döyüşü keçiriləcək
TASS-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə ABŞ lideri Ayova ştatında Müstəqillik Bəyannaməsinin qəbul edilməsinin 250-ci ildönümünə həsr olunan tədbirdə çıxışı zamanı bildlrib.
O, çıxışında UFC prezidenti Dana Uaytın da adını çəkib: "Biz UFC döyüşünü Ağ Evin ərazisində keçirəcəyik. Orada yerimiz çoxdur".
Onun sözlərinə görə, söhbət 20-25 min tamaşaçının iştirakı ilə keçiriləcək çempion adı uğrunda döyüşdən gedir.
Tramp döyüşün tarixini və iştirakçıların adını dəqiqləşdirməyib.
Ağ Evin mətbuat katibi Karolayn Lyuittin sözlərinə görə, prezident "bu məsələdə ciddidir".скачать dle 11.3

Трамп анонсировал проведение боя UFC на территории Белого дома » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Об этом заявил американский президент Дональд Трамп во время выступления в штате Айова, посвященного предстоящей в 2026 году 250-й годовщине принятия Декларации независимости США.
Он заявил, что приуроченные к этой дате торжественные мероприятия пройдут по всей территории страны: "Я даже думаю, что мы проведем поединок UFC. Здесь кто-то следит за UFC"? - обратился американский лидер к публике, упомянув в выступлении президента UFC Дану Уайта.
"Мы проведем бой UFC, только представьте себе, на территории Белого дома. Там у нас очень много места", - отметил Трамп. По его словам, речь идет о "полноценном поединке" за звание чемпиона, на котором ожидается присутствие 20-25 тыс. зрителей.