Şəhid ailələri üçün verilən müavinətin məbləği ARTIR
Bu, Prezident İlham Əliyevin iyunun 12-də imzaladığı sosial müavinətlərin, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin təqaüdlərinin və fəxri adlara görə təqaüdlərin məbləğlərinin artırılması və bununla əlaqədar Azərbaycan Respublikası Prezidentinin bəzi fərmanlarında və Sərəncamında dəyişiklik edilməsi haqqında Fərmanda əksini tapıb.
Fərmanla şəhid ailəsi, 20 Yanvar şəhidinin ailəsi, eləcə də Əfqanıstanda sovet qoşunlarının tərkibində beynəlmiləl borcunu yerinə yetirərkən həlak olan, itkin düşmüş və məhkəmə qaydasında ölmüş elan edilən hərbi qulluqçuların ailələrinə iyulun 1-dən ayda 700 manat müavinət veriləcək.
Xatırladaq ki, sözügedən müavinətin məbləği 2023-cü il yanvarın 1-dən 600 manat müəyyən edilmişdi.скачать dle 11.3

Увеличивается размер пособия для семей шехидов
Это отражено в указе Президента Азербайджана Ильхама Алиева от 12 июня об увеличении размеров социальных пособий, пенсий Президента Азербайджанской Республики и пенсий за почетные звания, а также о внесении изменений в некоторые указы и распоряжения Президента АР в связи с этим.
Согласно документу, семьям шехидов, семьям шехидов 20 Января, а также семьям военнослужащих, погибших, пропавших без вести и объявленных умершими в судебном порядке при выполнении интернационального долга в составе советских войск в Афганистане, с 1 июля будет выплачиваться пособие в размере 700 манатов в месяц.