Bakıda bir sıra ərazilərdə nəqliyyatın hərəkəti dörd gün ərzində qismən məhdudlaşdırılacaq
Sabah saat 8:00-dan iyunun 29-da saat 22:00-a qədər Bakıda bəzi ərazilərdə yol təmiri işləri aparılacaq.
xəbər verir ki, bu barədə Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyi (AAYDA) məlumat yayıb.
Məlumata görə, həmin ünvanlar aşağıdakılardır:
- Səbail rayonu, Badamdar şosesi (20-ci sahə dairəsindən Şahlar Allahverdiyev küçəsinin kəsişməsinə qədər);
- Nəsimi rayonu, Şəmsi Bədəlbəyli küçəsi (Konservatoriyanın qarşısı) və Səməd Vurğun küçəsi (Türkiyə Cümhuriyyəti Səfirliyinin qarşısı);
- Binəqədi rayonu, Ziya Bünyadov prospekti (yan yol, Atatürk prospektindən - Azadlıq prospektinə qədər);
- Nərimanov rayonu, Ziya Bünyadov prospekti (yan yol Azadlıq prospektindən İbrahimpaşa Dadaşov küçəsinə qədər) və Ziya Bünyadov prospekti (Zaur Nudirəliyev küçəsindən Ağasadıq Gəraybəyli küçəsinə qədər);
- Nizami rayonu, Musa Əliyev və Oqtay Vəliyev küçələri (hissə-hissə);
- Yasamal rayonu, Akim Abbasov küçəsi (Həsən bəy Zərdabi küçəsindən Şəfayət Mehdiyev küçəsinə qədər).
Təmir işləri ilə əlaqədar qeyd olunan ərazilərdə nəqliyyat vasitələrinin hərəkəti qismən məhdudlaşdırılacaq. Yollar bağlanmır.
"Xahiş edirik, hərəkətinizi əvvəlcədən planlayasınız və müvəqqəti dəyişiklikləri nəzərə alasınız", - deyə agentlik bəyan edib.скачать dle 11.3

В ряде районов Баку будет частично ограничено движение транспорта
С 08:00 26 июня до 22:00 29 июня в некоторых районах Баку будут проводиться дорожно-ремонтные работы.
Как передает Median.Az, об этом сообщили в Государственном агентстве автомобильных дорог Азербайджана (ГААДА).
Список территорий, где будут проводиться работы:
- Сабаильский район, бадамдарское шоссе (от транспортной развязки 20-го участка до пересечения с улицей Шахлара Аллахвердиева);
- Насиминский район, улица Шамси Бадалбейли (перед консерваторией) и улица Самеда Вургуна (перед посольством Турецкой Республики);
- Бинагадинский район, проспект Зии Буниятова (боковая дорога, от проспекта Ататюрка до проспекта Азадлыг);
- Наримановский район, проспект Зии Буниятова (боковая дорога от проспекта Азадлыг до улицы Ибрагимпаши Дадашова) и проспект Зии Буниятова (от улицы Заура Нудиралиева до улицы Агасадыга Гарайбейли);
- Низаминский район, улицы Мусы Алиева и Октая Велиева (частично);
- Ясамальский район, улица Акима Аббасова (от улицы Гасан бека Зардаби до улицы Шафаята Мехдиева).
В связи с ремонтными работами движение транспортных средств в указанных районах будет частично ограничено. Дороги не закрываются.
"Просим водителей планировать свое движение заранее и учитывать временные изменения", - заявили в ГААДА.скачать dle 11.3