Erməni jurnalist Paşinyanın həyat yoldaşını məhkəməyə verib
Erməni jurnalist Boris Murazi Ermənistanın baş nazirinin həyat yoldaşı Anna Akopyana qarşı məhkəməyə müraciət edib.
Bu barədə erməni KİV-ləri xəbər verir.
B.Murazi iddia edib ki, Akopyan böhtan xarakterli, saxta məlumatlar yayıb. Bu səbəbdən də onun təkzib etməsini, üzr istəməsini və 2 milyon dram (5,2 min dollar) məbləğində kompensasiya ödəməyi tələb edir.
"Bəli, məlumatlarınızı təsdiqləyirəm. Mənim üçün bu şəxsi məsələ deyil. O, onlarla insan haqqında saxta məlumatlar yayıb, din xadimlərini ləkələyib, mənim haqqımda çox çirkin yazılar dərc edib. Mən məhkəmə iddiası qaldırdım və Paşinyanın ailə üzvünü antiictimai davranışına görə cavab verməyə məcbur edəcəyəm", - deyə o nəşrə bildirib.
O, Akopyandan kompensasiya olaraq alacağı pulları şəxsi məqsədlər üçün deyil, yaxın günlərdə açıqlayacağı "vacib iş" üçün xərcləyəcəyini deyib.скачать dle 11.3

На супругу Пашиняна журналист подал в суд, потребовав компенсацию в более чем $5 тыс.
Мурази требует от Акопян опровержения, по его словам, клеветнических, фейковых сведений, принесения извинений и компенсации в размере 2 млн драмов ($5,2 тыс.).
"Да, подтверждаю ваши сведения. Для меня это – не личный вопрос. Она распространила фейки о десятках людей, оклеветала священнослужителей, опубликовала грязнейшую запись обо мне. Я подал судебный иск и заставлю члена семьи Пашиняна ответить за антиобщественное поведение", – заявил он изданию.
Он сказал, что деньги, которые получит от Акопян в качестве компенсации, потратит не на личные цели, а на "важное дело", о котором сообщит в ближайшие дни.скачать dle 11.3