Onlayn kredit götürmək istədi, qarşı tərəfin dələduzluğunun qurbanı oldu - VİDEO
Xəzər TV-yə istinadən xəbər verir ki, paytaxt sakini Həsən Məmmədov iddia edir ki, ötən il sosial şəbəkələrin birindən tapdığı səhifəyə kredit üçün müraciət edib, bunun üçün onlara şəxsiyyət vəsiqəsinin şəklini də göndərib.
Lakin daha sonra Həsən Məmmədov onların dələduz olduğunu anlayaraq, vəsiqəsinin şəklini mesajlardan silib, lakin o, gözləmədiyi hadisə ilə qarşılaşıb.
Həsən Məmmədov bildirib ki, ona məxsus şəxsiyyət vəsiqəsi ilə səhifə sahibi tərəfindən digər şəxslərə qarşı dələduzluq edilib.
Məsələ ilə bağlı Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Mətbuat Xidmətinin baş inspektoru, polis leytenantı Elbrus İbrahimov deyib ki, vətəndaş Həsən Məmmədovun müraciəti üzrə araşdırma aparılır.

Житель Баку пострадал от онлайн-мошенников при попытке взять кредит - ВИДЕО
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Xəzər TV, Гасан Мамедов утверждает, что в прошлом году нашел страницу в одной из социальных сетей, предлагающую оформление кредита, и отправил туда фотографию своего удостоверения личности.
Позже мужчина понял, что попал на мошенников, и удалил отправленное фото из переписки. Однако это не помогло избежать неприятных последствий.
По словам Г.Мамедова, злоумышленники использовали его удостоверение личности для мошенничества в отношении других граждан.
По данному факту, как заявил старший инспектор пресс-службы Министерства внутренних дел лейтенант полиции Эльбрус Ибрагимов, начато расследование.