İlham Əliyev Özbəkistanın investisiya, sənaye və ticarət nazirini qəbul edib - FOTO
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev iyunun 20-də Özbəkistan Respublikasının investisiya, sənaye və ticarət naziri, Hökumətlərarası Komissiyanın həmsədri Laziz Kudratovu qəbul edib.
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, dövlətimizin başçısı Laziz Kudratovun ölkəmizə səfərinin ikitərəfli gündəliyimizlə bağlı məsələlərin müzakirəsi üçün yaxşı imkan yaratdığını deyib. Azərbaycanla Özbəkistanın çox sayda birgə layihələr həyata keçirdiyini məmnunluqla vurğulayan Prezident İlham Əliyev qeyd edib ki, bu, bütün sahələrdə əlaqələrimizin sıx dostluq xarakteri daşımasının göstəricisidir.
Qəbula görə minnətdarlığını bildirən Laziz Kudratov Özbəkistan Prezidenti Şavkat Mirziyoyevin salamlarını dövlətimizin başçısına çatdırıb. Qonaq qeyd edib ki, Özbəkistan dövlətinin başçısı qardaş Azərbaycana nəzərdə tutulan səfərinə hazırlaşır və bu səfəri konkret praktiki məzmunla zənginləşdirmək üçün hökumətə tapşırıqlar verib.
Prezident İlham Əliyev salamlara görə minnətdarlığını bildirib, onun da salamlarını Şavkat Mirziyoyevə çatdırmağı xahiş edib.
Qonaq vurğulayıb ki, ötən il Azərbaycan Prezidentinin Özbəkistana dövlət səfəri zamanı iki ölkənin prezidentlərinin qarşıya qoyduqları yeni prioritet istiqamətlər üzrə fəal iş aparılır.
Görüşdə iqtisadi-ticari əlaqələrin inkişafı məmnunluqla vurğulanıb, sənaye kooperasiyası, nəqliyyat, logistika əlaqələrinin daha da genişləndirilməsi və yeni birgə layihələr barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

20 июня Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял министра инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан, сопредседателя Межправительственной комиссии Лазиза Кудратова.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, глава государства отметил, что визит Лазиза Кудратова в Азербайджан создает хорошие возможности для обсуждения вопросов двусторонней повестки дня. С удовлетворением подчеркнув, что Азербайджан и Узбекистан реализуют много совместных проектов, Президент Ильхам Алиев отметил, что это свидетельствует о дружеском характере наших отношений во всех сферах.
Выразив признательность за прием, Лазиз Кудратов передал главе нашего государства приветствия президента Узбекистана Шавката Мирзиёева. Гость отметил, что глава узбекского государства готовится к запланированному визиту в братский Азербайджан и поручил правительству насытить этот визит конкретным практическим содержанием.
Президент Ильхам Алиев выразил благодарность за приветствия, попросил передать и его приветствия Шавкату Мирзиёеву.
Гость подчеркнул, что после прошлогоднего государственного визита Президента Азербайджана в Узбекистан ведется активная работа по новым приоритетным направлениям, определенным президентами двух стран.
На встрече с удовлетворением было отмечено развитие торгово-экономических связей, состоялся обмен мнениями по вопросам расширения промышленной кооперации, транспортно-логистических связей, а также новым совместным проектам.