Kahramanmaraşda Prezident İlham Əliyev insanların böyük sevgisi ilə qarşılaşıb
İyunun 19-da Türkiyənin Kahramanmaraş şəhərində "Azərbaycan məhəlləsi"nin açılış mərasimində iştirak edən Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev insanların böyük sevgisi ilə qarşılaşıb.
"Haber Global" telekanalına istinadla xəbər verir ki, mərasimdə iştirak edənlər Prezident İlham Əliyevə və Azərbaycan dövlətinə minnətdarlıqlarını bildiriblər.
Kahramanmaraşda zəlzələdən zərər görmüş bir sıra ailələrə yeni mənzillərin açarları təqdim olunması zamanı emosional anlar yaşanıb.
Açarların təqdimat mərasimində uşağın əvvəlcə Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanı və sonra İlham Əliyevi qucaqlaması insanların üzlərində təbəssüm yaradıb.
Qeyd edək ki, 2023-cü ilin fevralın 6-da Kahramanmaraşda baş vermiş dağıdıcı zəlzələdən sonra Azərbaycanın dəstəyi ilə "Azərbaycan məhəlləsi" salınıb.

19 июня во время церемонии открытия Азербайджанского квартала в турецком Кахраманмараше Президент Ильхам Алиев был встречен местными жителями с большой любовью и теплотой.
Как передает Median.Az со ссылкой на телеканал Haber Global, участники мероприятия выразили искреннюю благодарность главе государства и народу Азербайджана за оказанную поддержку.
Волнительные и трогательные моменты во время вручения ключей от новых квартир семьям, пострадавшим в результате произошедшего 6 февраля 2023 года разрушительного землетрясения, вызвали эмоциональный отклик у всех присутствующих.
Особенно умилительным стал момент, когда ребенок сначала обнял турецкого лидера Реджепа Тайипа Эрдогана, а затем - Президента Ильхама Алиева, вызвав улыбки и аплодисменты в толпе.
Отметим, что Азербайджанский квартал в Кахраманмараше был построен при поддержке нашей страны в рамках помощи пострадавшим от землетрясения.