İlham Əliyev: "Azərbaycan xalqı 6 fevral faciəsini öz faciəsi kimi qəbul etdi"
"Azərbaycan xalqı bu faciəni (2023-cü il fevralın 6-da baş verən zəlzələni) öz faciəsi kimi qəbul etdi".
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, bu sözləri Prezident İlham Əliyev Türkiyənin Kahramanmaraş şəhərində "Azərbaycan məhəlləsi"nin açılış mərasimində çıxışında deyib.
"İlk gündən qardaşlıq borcunu yerinə yetirmək üçün on minlərlə azərbaycanlı Bakıda, Azərbaycanın müxtəlif şəhərlərində humanitar yardım göstərmək üçün məntəqələrə gəlib öz qardaşlıq yardımını göstərməyə başlamışdır", - deyə dövlətimizin başçısı qeyd edib.скачать dle 11.3

Президент Ильхам Алиев: Азербайджанский народ воспринял трагедию 6 февраля как собственную трагедию » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Президент Ильхам Алиев: Азербайджанский народ воспринял трагедию 6 февраля как собственную трагедию
Азербайджанский народ воспринял эту трагедию - землетрясение, произошедшее 6 февраля 2023 года, - как собственную трагедию.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил Президент Ильхам Алиев в выступлении на церемонии открытия Азербайджанского квартала в турецком городе Кахраманмараш.
"С первого дня десятки тысяч азербайджанцев пришли в пункты сбора гуманитарной помощи в Баку, различных городах Азербайджана, чтобы выполнить свой братский долг, и начали оказывать братскую помощь", - отметил глава государства.