Rusiyada qubernator Paşinyanın uydurma kəndlə bağlı sözlərinə cavab verdi
"Kaluqa vilayətində sənaye istehsalının həcmi bütün Ermənistandakı eyni göstəricini təxminən iki dəfə üstələyir".
-ın RT telekanalına istinadən verdiyi xəbərə görə, bunu Rusiyanın Kaluqa vilayətinin qubernatoru Vladislav Şapşa Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyanın Kaluqada uydurma "kənd" ilə bağlı sözlərini şərh edərkən söyləyib.
O qeyd edib ki, rəhbərlik etdiyi regionda çoxlu kənd var: "Onlardan birində, məsələn, Dobrino kəndində xüsusi iqtisadi zonanın məkanlarından biri yerləşir".
Qeyd edək ki, Paşinyan "Taşir" şirkətlər qrupunun rəhbəri Samvel Karapetyana müraciət edərək "bura sizin üçün Kaluqanın Aşağı Tapr kəndi deyil. Bura Ermənistandır" demişdi.
Sonradan məlum olduğu üzrə, Kaluqada belə bir kənd yoxdur.
Xatırladaq ki, Ermənistanın Daxili İşlər Nazirliyinin Mütəşəkkil Cinayətkarlıqla Mübarizə Baş İdarəsinin əməkdaşları erməniəsilli rusiyalı iş adamı, "Taşir" şirkətlər qrupunun prezidenti və təsisçisi Samvel Karapetyanı saxlayıblar.
Ermənistanın istintaq orqanları Karapetyanı ölkədə hakimiyyətin ələ keçirilməsinə açıq çağırışlarda ittiham edib.скачать dle 11.3

Российский губернатор ответил на заявление Пашиняна о вымышленной деревне
Объем промышленного производства в Калужской области России почти вдвое превышает такой же показатель во всей Армении.
Как передает Median.Az со ссылкой на RT, так губернатор региона Владислав Шапша прокомментировал слова армянского премьера Никола Пашиняна о, как оказалось, вымышленной "деревне в Калуге".
Шапша отметил, что в его регионе много деревень: "В одной из них, например, в деревне Добрино, расположена одна из площадок особой экономической зоны".
До этого Пашинян обратился к главе ГК "Ташир" Самвелу Карапетяну, заявив: "Это вам не деревня Нижний Тапр в Калуге. Это Армения. Надеюсь, вкус государства останется у вас во рту".
Кроме того, он пообещал национализировать принадлежащие имеющему гражданство РФ бизнесмену "Электрические сети Армении" и "деактивировать" оппонента, которого назвал "мошенником". Пашинян также заявил, что давал компании "Электрические сети Армении" месяц на возмещение ущерба гражданам.скачать dle 11.3