Alatava sakinlərinin həll olunmayan PROBLEMİ - VİDEO
Yasamal rayonu, 2-ci Alatava ərazisində yolun dar olması sürücülər və sakinlər arasında ciddi narazılığa səbəb olub.
Aylardır aparılan qazıntı işləri nəticəsində yol demək olar ki, yalnız bir avtomobilin hərəkət edə biləcəyi vəziyyətə düşüb. Vətəndaşlar isə problemin hansı qurumun səlahiyyətində olduğunu müəyyənləşdirə bilmədiklərini bildirirlər.
"Neçə ildən sonra park saldılar. Biz ora uşağı apara bilmirik, çünki səki yoxdur. İnsanlar yolun ortası ilə gedib-gəlirlər. Qazıntı işləri də bizi pis vəziyyətə salıb, evləri toz basıb", - deyə sakinlərdən biri şikayətlənib.
Məsələ ilə bağlı Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətindən bildirilib ki, sözügedən qazıntı işlərinə qurum tərəfindən heç bir rəy verilməyib:
"Lakin araşdırma zamanı müəyyən edilib ki, işlər "Azərişıq" ASC tərəfindən verilmiş texniki şərt və Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin Ərazi Tikinti-Planlaşdırma Mərkəzinin müəyyən etdiyi marşrut əsasında həyata keçirilir. Qurum tərəfindən işlərin sürətləndirilməsi məqsədilə ərazi nəzarətə götürülüb".

Дорожный коллапс на Ясамале: жители устали от бесконечных земляных работ - ВИДЕО
Разрытая дорога на территории под названием "2-я Алатава" в Ясамальском районе Баку стала причиной серьезного недовольства как среди водителей, так и местных жителей.
В результате земляных работ, которые продолжаются уже на протяжении нескольких месяцев, дорога сузилась настолько, что по ней может проехать практически только один автомобиль. По словам граждан, они не могут определить, какое именно ведомство отвечает за решение данной проблемы.
"Спустя много лет наконец заложили парк. Но мы не можем отводить туда детей, потому что отсутствуют тротуары и люди вынуждены ходить прямо по проезжей части. Земляные работы поставили нас в ужасное положение, дома покрыты слоем пыли", - жалуется один из местных жителей.
В Исполнительной власти города Баку заявили, что ведомство не давало никакого разрешения на проведение указанных работ.
"Однако в ходе проверки было установлено, что работы проводятся на основании технических условий, выданных ОАО "Азеришыг", и маршрута, определенного территориальным строительно-планировочным центром Государственного комитета по градостроительству и архитектуре. Для ускорения этих работ участок взят под контроль", - отметили в ИВ.