Bayram günlərində təcili tibbi yardım xidmətinə 8 minədək müraciət daxil olub
Qurban bayramı ilə əlaqədar qeyri-iş günlərində Respublika Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Mərkəzi gücləndirilmiş iş rejimində çalışıb.
Qeyd olunub ki, bayram günlərində 103 Çağrı mərkəzinə Bakı şəhəri üzrə 7 872 çağırış daxil olub. Ən çox çağırış (2 035) iyunun 8-də qeydə alınıb. 797 nəfər müvafiq tibb müəssisələrinə təxliyə olunub. Digərlərinə çağırış ünvanında ilkin tibbi yardım göstərilib.
Müraciət səbəbləri əsasən, arterial təzyiq, kardioloji problemlər, halsızlıq, müxtəlif növ travmalar və s. ilə bağlı olub.скачать dle 11.3

В праздничные дни в службу скорой медпомощи поступило до 8 тыс. обращений
В праздничные дни Республиканский центр скорой и неотложной медицинской помощи работал в усиленном режиме.
Как сообщили в Объединении по управлению медицинскими территориальными подразделениями (TƏBİB), в праздничные дни на номер 103 поступило 7 872 обращения по городу Баку.
Наибольшее количество обращений (2 035) зафиксировано 8 июня. 797 человек госпитализированы в различные медицинские учреждения, остальным оказана необходимая помощь на месте.
Причины обращения в основном связаны с повышением артериального давления, кардиологическими проблемами, различными травмами и т. д.скачать dle 11.3