Sevgilisindən 800 min manat tələb edən "Bəniz"in məhkəmə istintaqı başlayıb
"Bəniz" ləqəbli məşhur tiktoker Aybəniz Xəlilovanın cinayət işi üzrə ilk məhkəmə hazırlıq iclası keçirilib.
Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hakimi Fəxri Məmmədovun sədrliyi ilə hazırlıq iclasının davamı keçirilib. Dəqiqləşdirilməyən anket məlumatları müəyyənləşdikdən sonra cinayət işinin məhkəmə istintaqına verilməsi ilə bağlı qərar qəbul edilib.
Aybəniz Xəlilovanın vəkili müvəkkilinin ev dustaqlığına buraxılması ilə bağlı vəsatət təqdim edib. Məhkəmə vəsatəti əsassız hesab etdiyindən təmin etməyib.
Növbəti proses iyunun 17-nə təyin edilib.
Daha sonra prokuror təqsirləndirilənə ittiham aktını elan edib.
Qeyd edək ki, "Bəniz" ləqəbli tiktoker barəsində sevgili olduğu X.Kərimov Suraxanı Rayon Polis İdarəsinə şikayət edib və hüquq-mühafizə orqanı tiktoker barəsində şikayətçinin təqdim etdiyi sübutları əsas götürərək Cinayət Məcəlləsinin 182.2.2 və 182.2.4-cü (hədə-qorxu ilə tələb etmə) maddələri ilə cinayət işi başlanıb. Şikayətçi ərizəsində göstərib ki, Aybəniz Xəlilova ondan hissə-hissə olmaqla 836 min manat pul tələb edib. Onun barəsində Suraxanı Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib.

Суд отказал популярной тиктокерше Beniz в домашнем аресте
После уточнения анкетных данных на заседании под председательством судьи Фахри Мамедова было принято решение о передаче уголовного дела на судебное следствие.
Адвокат подсудимой подал ходатайство об освобождении подзащитной под домашний арест. Однако суд счел ходатайство необоснованным и отказал в его удовлетворении.
Затем прокурор зачитал обвинительный акт.
Следующее заседание назначено на 17 июня.
Напомним, в отношении тиктокерши в Сураханское районное управление полиции поступила жалоба от ее бойфренда Х.Керимова. На основании представленных заявителем доказательств правоохранительными органами в ее отношении было возбуждено уголовное дело по статьям 182.2.2 и 182.2.4 (вымогательство, совершенное неоднократно; с целью завладения имуществом в значительном размере) Уголовного кодекса Азербайджана.
В своем заявлении истец указал, что Айбениз Халилова требовала от него 836 000 манатов частями.
В ее отношении решением Сураханского районного суда была избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.