Naxçıvanda qanunsuz hərbi forma geyinən şəxslə bağlı QƏRAR
Naxçıvanda qanunsuz hərbi forma daşıyan şəxs barəsində tətbiq edilən inzibati xəta haqqında protokol təsdiq edilib.
"Trend"ə istinadla xəbər verir ki, hadisə Ordubad rayonunun Xurs kəndi ərazisində baş verib.
Təqsirləndirilən şəxsin izahatından görünür ki, qanunsuz daşıdığı hərbi geyimdə olarkən Xurs kəndində "Dərə" adlanan yerdə polis sahə rəisi onu görüb və barəsində inzibati xəta haqqında protokol tərtib edilib. Şəxs həmi izahatı imzalayaraq inzibati xətanı törətdiyini qəbul edib.
Ordubad Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə şəxs İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 534-cü maddəsində nəzərdə tutulmuş inzibati xətanı törətməkdə təqsirli bilinərək barəsində inzibati xətanın obyekti olan hərbi geyim forması müsadirə edilib. O, 300 manat məbləğində inzibati qaydada cərimələnib.скачать dle 11.3

В Нахчыване оштрафован мужчина за незаконное ношение военной формы
Из объяснений обвиняемого следует, что когда он был одет в военную форму в местности под названием "Дере" в вышеупомянутом населенном пункте, его заметил участковый инспектор полиции и составил протокол об административном проступке. Мужчина подписал объяснительную, признав совершение правонарушения.
Решением Ордубадского районного суда лицо было признано виновным в совершении правонарушения, предусмотренного статьей 534 Кодекса об административных проступках. Военная форма, являющаяся объектом административного правонарушения, была конфискована. Нарушитель оштрафован на сумму 300 манатов.