Türkiyədə bıçaqlanan azərbaycanlı federasiya prezidenti: "Həyatım üçün hələ də ciddi təhlükə var"
Azərbaycan Muay Tay Federasiyasının prezidenti Araz Musayev Türkiyənin Antalya şəhərində müalicə aldığı xəstəxanadan yaxın günlərdə evə buraxılacaq.
Araz Musayev bu barədə şəxsi sosial media hesabından paylaşım edib.
O bildirib ki, Antalyada keçirilmiş dünya çempionatı vaxtı Rusiyadan sifarişlə gətirilmiş şəxslər ona arxadan hücum ediblər, başına bir, qarın nahiyəsinə üç bıçaq zərbəsi vurublar.
A.Musayevin sözlərinə görə, onu Suraxanı Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Adil Əliyevin tapşırığı ilə bıçaqlayıblar.
Federasiya prezidenti deyib ki, həyatına hələ də ciddi təhlükə var və belə bir vəziyyətdə Azərbaycana qayıdacaq:
"Azərbaycanda qanunlar sərt olduğundan edə bilmədilər, gəlib bunu qardaş ölkədə törətdilər. Hazırda Türkiyədə müalicə aldığım xəstəxananın palatasının qapısında 15-20 polis əməkdaşı dayanıb. Mənə sui-qəsddə şübhəli bilinən 7 nəfər tutulub. Mənim heç kimlə düşmənçiliyim, nifaqım yoxdur. İnanıram ki, bu hadisənin sifarişçisi də öz cəzasını alacaq".
Qeyd edək ki, Araz Musayev mayın 28-də Türkiyənin Antalya şəhərindəki U-23 dünya çempionatında bıçaqlanıb.скачать dle 11.3

Президент Федерации муай-тай: Моей жизни все еще угрожает серьезная опасность
По его словам, во время чемпионата мира в курортном городе на него напали сзади лица, специально прибывшие из России. Ему нанесли один удар ножом в голову и три в область живота.
"В Азербайджане законы строгие, поэтому они не смогли сделать это там и приехали совершить преступление в братскую страну", - заявил президент федерации.
Араз Мусаев отметил, что его жизни все еще угрожает серьезная опасность, и в таком состоянии он вернется в Азербайджан. Сейчас у дверей палаты больницы в Турции, где он проходит лечение, дежурят 15-20 сотрудников полиции. По подозрению в покушении задержаны семь человек.
"У меня нет вражды и разногласий ни с кем. Я верю, что заказчик этого происшествия тоже понесет наказание", - подчеркнул он.
Напомним, возглавлявший делегацию Азербайджана из 14 человек, участвовавшую в чемпионате мира, организованном Международной федерацией муай-тай в Турции, А.Мусаев получил ножевое ранение 28 мая в Анталье.
Отмечается, что среди арестованных по делу - Азер Гасансой, Эльшан Абдулрахманов, Эйнулла Бабазаде, Мухаммед Гайтаев, Фуад Бабаев, Рашад Салимов и Вугар Асадов.