Sabunçuda narkotiklərlə əlaqədar 7 nəfər tutulub
Bildirilib ki, əməliyyat tədbirləri nəticəsində narkokuryerlik fəaliyyəti ilə məşğul olan paytaxt sakinləri – əvvəllər məhkum olunmuş 43 yaşlı İlyas Hüseynzadə, 32 yaşlı İlkin Əliyev, 49 yaşlı Fəxrəddin Kazımov, 31 yaşlı Gülağa Cəfərov, 32 yaşlı Nərgiz Quliyeva, 57 yaşlı Şirzad Şirinov və 39 yaşlı Anar Yusifov saxlanılaraq cinayət məsuliyyətinə cəlb olunublar.
Onlardan ümumilikdə 18 kiloqram narkotik vasitə – heroin, marixuana, tiryək və psixotrop maddə olan metamfetamin aşkar edilərək götürülüb.
İlkin istintaq zamanı şübhəli şəxslər ifadələrində narkokuryerliyə sosial şəbəkələr vasitəsilə tanış olduqları İran vətəndaşları tərəfindən cəlb edildiklərini və bu fəaliyyətə yüksək məbləğdə pul vədi ilə razı olduqlarını bildiriblər.
Qeyd edək ki, Sabunçu RPİ-nin əməkdaşları tərəfindən ilin əvvəlindən bu günə qədər keçirilən əməliyyatlar zamanı qanunsuz dövriyyədən cəmi 56 kiloqram narkotik vasitə çıxarılıb.

Операция против наркоторговли в Баку: задержаны 7 человек, изъято 18 кг наркотиков
Сотрудники Сабунчинского районного управления полиции провели спецоперацию против незаконного оборота наркотических средств, задержаны 7 человек.
Задержанные – ранее судимый 43-летний Ильяс Гусейнзаде, 32-летний Илькин Алиев, 49-летний Фахраддин Кязимов, 31-летний Гюлага Джафаров, 32-летняя Наргиз Гулиева, 57-летний Ширзад Ширинов и 39-летний Анар Юсифов - привлечены к уголовной ответственности.
У них было изъято в общей сложности 18 кг наркотических средств, включая героин, марихуану, опий, а также психотропное вещество метамфетамин.
В ходе предварительного расследования подозреваемые рассказали, что были завербованы в наркокурьеры гражданами Ирана, с которыми познакомились через социальные сети. Они согласились на эту деятельность в обмен на заработок.
Всего с начала года сотрудники Сабунчинского РУП в ходе спецопераций изъяли из незаконного оборота 56 килограммов наркотических средств.скачать dle 11.3