Abşeronda saxlanılan 2 nəfərdən 5 kiloqram narkotik vasitə aşkarlanıb
Abşeron Rayon Polis İdarəsi Narkotiklərlə Mübarizə Bölməsinin əməkdaşlarının həyata keçirdikləri əməliyyat zamanı paytaxt sakini 38 yaşlı Rüfət Qədirov və 26 yaşlı Həsən Musayev saxlanılıblar.
Bildirilib ki, R.Qədirovdan 1 kiloqram heroin və 3 kiloqram 447 qram marixuana, H.Musayevdən isə 495 qram psixotrop maddə olan metamfetamin aşkar edilib. Saxlanılanlar şəxsiyyəti istintaqla araşdırılan və sosial şəbəkələrdə tanış olduqları İran vətəndaşları tərəfindən narkokuryerliyə cəlb olunduqlarını bildiriblər. Faktlarla bağlı cinayət işi başlanılıb, araşdırma aparılır.
Qeyd edək, Abşeron RPİ əməkdaşlarının ilin əvvəlindən narkotiklərlə bağlı keçirdikləri əməliyyatlar zamanı 51 kiloqram müxtəlif növ narkotik vasitə qanunsuz dövriyyədən çıxarılıb. Bu istiqamətdə əməliyyatlar davam etdirilir.скачать dle 11.3

Сотрудники отдела по борьбе с наркотиками Абшеронского районного управления полиции (РУП) задержали подозреваемых в обороте наркотических средств 38-летнего Руфата Гадирова и 26-летнего Гасана Мусаева.
При личном досмотре у Гадирова был изъят 1 кг героина и 3 кг 447 г марихуаны, у Мусаева - 495 г психотропного вещества метамфетамин. Задержанные признались, что были привлечены к наркоторговле гражданами Ирана, с которыми познакомились в соцсетях. Их личности сейчас устанавливает следствие. По фактам возбуждено уголовное дело, ведется расследование.
В ведомстве отметили, что с начала года сотрудники Абшеронского РУП изъяли из оборота 51 кг наркотических средств.