İlham Əliyev: "Əsrin müqaviləsi" regionda geosiyasi və geoiqtisadi vəziyyəti dəyişdirdi"
"Artıq qeyd edildiyi kimi, 1994-cü ildə ilk sərgi təşkil olunmuşdur və həmin sərgidən dərhal sonra Azərbaycan beynəlxalq neft şirkətləri konsorsiumu ilə müqavilə bağladı. Daha sonra bu, "Əsrin müqaviləsi" adlandırıldı. O, əslində, regionda geosiyasi və geoiqtisadi vəziyyəti dəyişdirdi".
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, bu sözləri Prezident İlham Əliyev 30-cu "Caspian Oil and Gas", 13-cü "Caspian Power" və 30-cu "Baku Energy Forum"un rəsmi açılış mərasimində çıxışında deyib.
"Bu, Prezident Heydər Əliyevin baxışına uyğun idi", - deyə dövlətimizin başçısı əlavə edib.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев: "Контракт века" изменил геополитическую и геоэкономическую ситуацию в регионе
Первая выставка "Нефть и газ Каспия" была организована в 1994 году, и сразу после нее Азербайджан подписал договор с консорциумом международных нефтяных компаний, который впоследствии был назван "Контрактом века" и фактически изменил геополитическую и геоэкономическую ситуацию в регионе.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал Президент Ильхам Алиев в выступлении на официальной церемонии открытия 30-й выставки Caspian Oil and Gas, 13-й выставки Caspian Power и 30-го форума Baku Energy Forum.
"Это стало возможным благодаря дальновидности президента Гейдара Алиева", - добавил глава государства.скачать dle 11.3