Balakəndə ƏMƏLİYYAT: Ərinin sifarişini icra edən narkotacir "Ana" saxlanıldı - VİDEO (Yenilənib)
Balakən Rayon Polis Şöbəsinin əməkdaşlarının keçirdikləri əməliyyat zamanı saxlanılan Günel İbişova ilə bağlı yeni detallar məlum olub.
"Qafqazinfo"ya istinadən xəbər verir ki, saxlanılan şəxs - Günel İbişovanın həyat yoldaşı - "Çopu" ləqəbli Cavidan İbişov da bir müddət əvvəl narkotik vasitələrlə bağlı cinayətlərə görə həbs edilib.
Müəyyən edilib ki, o həbsdə olduğu müddətdə Bakı şəhərində və ətraf rayonlarda narkotik tədarükünü, daşınmasını və satışını arvadı - "Ana" ləqəbli Günel İbişovanın vasitəsilə həyata keçirməyə başlayıb və ona daim tapşırıqlar verərək istiqamətləndirib.
O da məlum olub ki, bir müddət əvvəl Cavidanın atası Əhmədağa İbişov cəzaçəkmə müəssisəsində oğlunu ziyarətə gedərkən ona narkotik vasitə ötürməyə çalışıb və buna görə məsuliyyətə cəlb edilib.
Balakən Rayon Polis Şöbəsinin əməkdaşlarının keçirdikləri əməliyyat zamanı ölkə ərazisinə qeyri-leqal yollarla gətirilən külli miqdarda narkotik vasitənin satışının qarşısı alınıb.
-ın xəbərinə görə, Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Şəki regional qrupundan məlumat verilib.
Bildirilib ki, tədbirlərlə əvvəllər də narkotiklərin qanunsuz dövriyyəsi ilə məşğul olduğuna görə dəfələrlə məhkum olunmuş 40 yaşlı E.Yekəyev saxlanılıb. Ondan dörd kiloqramdan artıq marixuana və elektron tərəzi aşkarlanıb. Saxlanılan şəxs narkotiklərin bir hissəsini "Günel" adlı şəxsdən aldığını bildirib.
Davam etdirilən tədbirlərlə etdiyi qanunsuz əməllərə görə axtarışda olan Günel İbişovanın yeri polislər tərəfindən müəyyən olunub və saxlanılıb. Onun yaşadığı ünvandan torpağa basdıraraq gizlətdiyi 2 kiloqram 700 qram marixuana və 2412 ədəd metadon həbi aşkarlanıb. G.İbişova narkotik vasitələri şəxsiyyəti istintaqla araşdırılan İran vətəndaşından əldə etdiyini bildirib.
Faktla bağlı cinayət işi başlanılıb, hər iki şəxs barəsində məhkəmənin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib.

Семейный наркобизнес: новые подробности задержания в Балакене - Фото / Видео (Обновлено) » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Семейный наркобизнес: новые подробности задержания в Балакене - Фото / Видео (Обновлено)
Стали известны новые подробности в связи с задержанной Гюнель Ибишовой во время проведенной сотрудниками Балакенского районного отдела полиции операции.
Как передает Qafqazinfo, супруг Г.Ибишовой - Джавидан Ибишов по прозвищу "Чопу" также ранее был арестован за преступления, связанные с наркотиками.
Установлено, что находясь в заключении, он начал осуществлять поставки, транспортировку и продажу запрещенных веществ в Баку и близлежащие районы через свою супругу по прозвищу "Ана", постоянно давая ей указания и направляя ее действия.
Также выяснилось, что некоторое время назад отец Джавидана, Ахмедага Ибишов, пытался передать сыну наркотики во время посещения исправительного учреждения, за что был привлечен к ответственности.
В результате операции, проведенной сотрудниками Балакенского районного отдела полиции, был предотвращен сбыт крупной партии наркотиков, нелегально ввезенных на территорию страны.
Об этом сообщает Median.Az со ссылкой на шекинскую региональную группу пресс-службы Министерства внутренних дел (МВД).
В ходе мероприятий был задержан 40-летний Э.Екяев, ранее неоднократно судимый за незаконный оборот наркотиков. У него было обнаружено более 4 кг марихуаны и электронные весы. На допросе задержанный заявил, что приобрел часть наркотиков у некой Гюнель.
Правоохранители выявили и задержали Гюнель Ибишову, разыскиваемую за противоправные действия. По месту ее жительства были обнаружены зарытые в землю 2 кг 700 г марихуаны и 2 412 таблеток метадона. Г.Ибишова заявила, что приобрела наркотики у гражданина Ирана, личность которого устанавливается следствием.
По данному факту возбуждено уголовное дело, решением суда в отношении обоих лиц избрана мера пресечения в виде ареста.