Kanada səfiri Azərbaycanı təbrik edib
Kanadanın Bakıdakı qeyri-rezident səfiri Kevin Hemilton Azərbaycanı 28 May – Müstəqillik Günü münasibətilə təbrik edib.
Bu barədə diplomat sosial şəbəkədə paylaşım edib.
“Bu gün Azərbaycan Respublikasının Müstəqillik Günüdür. 1918-ci ildə Azərbaycan Demokratik Respublikasının qurulması və Rus İmperiyasından müstəqilliyin əldə edilməsi qeyd olunur. Azərbaycan xalqına bu mühüm tarixi gün münasibətilə ən səmimi təbriklərimizi çatdırırıq”, – o yazıb.
Qeyd edək ki, Kevin Hemilton Kanadanın Türkiyədəki rezident, Azərbaycanda və Gürcüstanda isə qeyri-rezident səfiridir.

Посол Канады поздравил Азербайджан по случаю Дня независимости » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Посол Канады поздравил Азербайджан по случаю Дня независимости
Посол-нерезидент Канады в Баку Кевин Хэмилтон поздравил Азербайджан с 28 Мая – Днем независимости.
Дипломат поделился соответствующей публикацией в соцсети Х.
"Сегодня День независимости Азербайджанской Республики. Отмечается создание Азербайджанской Демократической Республики в 1918 году и обретение независимости от Российской Империи. Передаем самые искренние поздравления народу Азербайджана в связи с этим важным историческим днем", – написал он.
Отметим, что Кевин Хэмилтон является послом-резидентом Канады в Турции и нерезидентным послом в Азербайджане и Грузии.