Bakının mərkəzində cibgirlik edən Əlcəzair vətəndaşları saxlanılıb
Səbail Rayon Polis İdarəsi 9-cu Polis Bölməsi əməkdaşlarının daxil olan məlumat əsasında həyata keçirdikləri tədbir zamanı paytaxt ərazisində silsilə talama cinayətləri törətməkdə şübhəli bilinən Əlcəzair vətəndaşları - 30 yaşlı Mahdi Sidi Muhamed və 28 yaşlı Abkari Riad Bourouba tutulublar.
Araşdırmalarla məlum olub ki, onlar paytaxt ərazisində ayrı-ayrı vaxtlarda şəhərin mərkəzində yerləşən və insanların sıx olduğu ictimai iaşə obyektlərində cibgirlik yolu ilə müxtəlif şəxslərin mobil telefonlarını və digər qiymətli əşyalarını oğurlayıblar.

В центре Баку задержаны карманники из Алжира
Сотрудники 9-го отделения управления полиции Сабаильского района в ходе мероприятия, проведенного на основании поступившей информации, задержали двух граждан Алжира - 30-летнего Махди Сиди Мухамеда и 28-летнего Абкари Риада Буруба, подозреваемых в совершении серии краж в центре Баку.
В ходе расследования установлено, что они в разное время совершали карманные кражи мобильных телефонов и других ценностей у различных лиц в заведениях общественного питания, расположенных в центре Баку, где наблюдается большое скопление граждан.