Ermənistanın baş naziri hakim partiya üzvləri üçün yoxlama keçirir
Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan 2026-cı ildə keçiriləcək parlament seçkisi ərəfəsində hakim "Mülki Müqavilə" partiyasında əsaslı islahatlar keçirməyi planlaşdırır.
Bu barədə "Joxovurd" qəzeti öz mənbələrinə istinadən məlumat verib.
Qeyd olunur ki, Paşinyan seçkiyə "yeni partiya siması" ilə yanaşmaq üçün partiya rəhbərliyini tam yenidən işə salmaq niyyətindədir. Bununla bağlı hakimiyyət iclaslarında partiya üzvlərinin davranışları, onların korrupsiya sxemlərində mümkün iştirakı ilə bağlı şayiələr və ittihamlar fəal müzakirə olunur.
Əslində, baş nazir partiya üzvləri üçün bir növ "peşəkar uyğunluq testi" təşkil edib: ondan uğurla keçənlər seçki komandasına qoşulacaq, qalanları isə kənarlaşdırılacaq. Nəşrin mənbələri iddia edirlər ki, Paşinyan artıq əməkdaşlığı davam etdirməyi planlaşdırmadığı deputatların siyahısını hazırlayıb.
Bu arada, "Hraparak" qəzetinin məlumatına görə, partiya daxilində yeni idarə heyətində yer uğrunda mübarizə aparan fəallar arasında ciddi mübarizə gedir. Seçki sentyabr ayına təyin edilib və partiya qərar verib ki, yeni 16 nəfərlik idarə heyətinin ən azı üçdəbiri qadınlardan ibarət olmalıdır.скачать dle 11.3