İlham Əliyev Azərbaycana dövlət səfərinə gələn To Lamı qarşılayıb
Azərbaycana dövlət səfərinə gələn Vyetnam Sosialist Respublikası Kommunist Partiyasının Mərkəzi Komitəsinin Baş katibi To Lamın mayın 7-də rəsmi qarşılanma mərasimi olub.
AZƏRTAC xəbər verir ki, hər iki ölkənin Dövlət bayraqlarının dalğalandığı meydanda ali qonağın şərəfinə fəxri qarovul dəstəsi düzülüb.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Vyetnam Sosialist Respublikası Kommunist Partiyasının Mərkəzi Komitəsinin Baş katibi To Lamı və xanımı No Fon Lini qarşılayıblar.
Fəxri qarovul dəstəsinin rəisi Vyetnam Sosialist Respublikası Kommunist Partiyasının Mərkəzi Komitəsinin Baş katibinə raport verib.
Vyetnam Sosialist Respublikasının və Azərbaycan Respublikasının Dövlət himnləri səsləndirilib.
Fəxri qarovul dəstəsi hərbi marşın sədaları altında Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin və Vyetnam Sosialist Respublikası Kommunist Partiyasının Mərkəzi Komitəsinin Baş katibi To Lamın qarşısından keçib.

Состоялась церемония официальной встречи генсека ЦК Компартии Вьетнама
7 мая состоялась церемония официальной встречи генерального секретаря Центрального комитета (ЦК) Коммунистической партии Социалистической Республики Вьетнам То Лама, прибывшего в Азербайджан с государственным визитом.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, на площади, где развевались государственные флаги обеих стран, в честь высокого гостя был выстроен почетный караул.
Президент Азербайджана Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева встретили генерального секретаря ЦК Компартии Вьетнама То Лама и его супругу Но Фон Ли.
Начальник почетного караула отдал рапорт генеральному секретарю Центрального комитета Коммунистической партии Социалистической Республики Вьетнам.
Прозвучали государственные гимны Социалистической Республики Вьетнам и Азербайджанской Республики.
Под звуки военного марша почетный караул прошел перед Президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и генеральным секретарем Центрального Комитета Коммунистической партии Социалистической Республики Вьетнам То Ламом.